pzn

Polski Związek Narciarski zaaktualizował kalendarz zawodów w konkurencji biegi narciarskie na nadchodzący sezon. Cieszy utrzymanie grudniowego terminu zawodów w Ptaszkowej. Z kolei kandydaci do startu w EYOF-ach musza wybrać sie na Słowację.

 

Szału nie ma - jak mówi pewien łysy znajomy wychodząc od fryzjera. Ilość rozgrywanych w naszym kraju zawodów topnieje nam z roku na rok, jednak przyznajmy, że polska zima to nie pół roku, a faktycznie dwa trzy miesiące oczywiście wtedy kiedy biała pani sypnie śniegiem.

Dlatego cieszy determinacja włodarzy CSZ Ptaszkowa, że podejmują po raz drugi rękawicę i decydują się na organizację zawodów poczatkiem grudnia. Wiem ile nakładu pracy i pieniędzy to kosztuje. Brawo.

Zawody w Ptaszkowej będą jednocześnie pierwszymi eliminacjami do Europejskiego Festiwalu Młodzieży w Sportach Zimowych, które w nadchodzącym sezonie zostaną rozegrane w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina).

Drugie zawody eliminacyjne to już słowackie Strbske Pleso, tam w zawodach rangi FIS powalczą o punkty chętni na wyjazd do Sarajewa.

 

W styczniu zaplanowano dwoje zawodów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich (NPRBN) : edycje w Ustjanowej i Tomaszowie Lubelskim.

W międzyczasie odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23, do których zawodnicy i zawodniczki będą kwalifikowani wg wartości FIS punktów.

Jeszcze słowo o zawodach w Tomaszowie Lubelskim, mamy swoiste 2, a nawet 3 w jednym. Czyli w ramach NPRBN zostaną rozegrane także Mistrzostwa Polski Młodzików ( nie Młodzieżowe MP, te są w ramach Mistrzostw Polski Seniorów) i MP UKS-ów. Dwa dni biegów indywidualnych oraz dodatkowo w poniedziałek sztafety. W dni rozgrywania biegów indywidualnych trenerów i serwisantów będzie czekał prawdziwy maraton, myślę że 8 godzinna "szychta" jest pewna.

Swoją drogą trochę szkoda, że najważniejsza imrpeza dla najmłodszych biegaczy narciarskich rozmywa się trochę w zawodach NPRBN.

 

W lutym najważniejszą imrpezą będzie z pewnością Ogólnopolską Olimpiada Młodzieży, którą organizuje w tym sezonie województwo małopolskie. 

 

Podsumowanie i zakończenie sezonu to oczywiście Mistrzostwa Polski Seniorów i U-23, które w tym sezonie zostaną rozegrane, nie w dwóch termianch, jak przez ostatnie kilka lat, a w jednym. Termin 28-31 marca na Kubalonce. Oby był śnieg!

Więcej szczegółow w załączonym poniżej pliku i czekamy na śnieg.

 

KALENDARZ BIEGI NARCIARSKIE 2018/19

 

Kuba Cieślar