pzn

Ten sezon jest zupełnie nie typowy. Po grudniowym początku i dwumiesięcznej przerwie nadszedł czas odrabiania zaległości. W kalendarzu pojawiły się nowe terminy zawodów przeniesione z stycznia i lutego.

 

Szczególnie ambitny będzie pierwszy weekend marca, kiedy to będziemy mieli aż trzy ważne imprezy. Najważniejszą z nich to oczywiście zaliczany do Worldloppet Bieg Piastów i jego główne dystanse, które są zawodami z kalendarza FIS. Na rozegranie jednak w ramach BP Mistrzostw Polski Seniorów w maratonach nie ma co liczyć.

Dokładnie w tym samym czasie na trasach Kubalonki odbędzie się FIS Slavic Cup, zawody rangi Pucharu Kontynentalnego.  KOMUNIKAT ZAWODÓW 

 

To jednak nie koniec, w tym samym czasie na trasie ON Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej tradycyjnie już zostaną rozegrane Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Będziemy mieli takie trenersko-serwisowe rozdwojenie jaźni.

 

I dalej, kolejny weekend to odwołany w terminie Puchar Bieszczadów, zawody Biegu na Igrzyska w Ustjanowej to 11-11 marca. Tydzień później w Jakuszycach finał Biegu na Igrzyska czyli Puchar Karkonoszy.

 

Sezon zakończą zaplanowane 22-25 marca Mistrzostwa Polski Seniorów cz.II.

 

KALENDARZ PZN z 13.02.2018

 

red