ims

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej  pod nazwą  Ogólnopolskie Zawody Ogólnopolskie Zawody w Biegach Narciarskich dla szkół  "Od pierwszego kroku do Mistrzostwa" MAŁOPOLSKA 2018r odbędą się w dniach 1-4 marca 2018 na trasach ON Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej.

 

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (IMS) to druga pod względem rangi impreza kategorii mistrzowskiej w biegach narciarskich dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W odróżnieniu od Mistrzostw Polski Młodzików i UKS-ów, gdzie obowiązują kategorie wiekowe PZN : junior C (02;03), D ('04'05) i E ('06 i młodsi) w IMS-ach zawodnicy nie reprezentują klubu, a szkoły w których sie uczą. Drugą różnicą jest to, że każdy rocznik biega osobno, podobnie zresztą jak w większości krajów w Europie w zawodach najmłodszych.

 

Na trasach OK Kotelnica dla  uczestników  zaplanowano trzy konkurencje, biegi indywidualne stylem dowolnym (03.03 sobota) i klasycznym (02.03 piatek) oraz czterosobowe sztafety (04.03 niedziela).

 

Organizatorem zawodów jest Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Wszystkie ważne informacje, linki do zgłoszeń itp sprawy znajdziecie w komunikacie zamieszczonym poniżej.

 

KOMUNIKAT ZAWODÓW

 

red