ranking skipola

Sezon 2014/2015 za nami, pierwszy śnieg spadł w Tatrach dlatego w ramach "przygotowania do sezonu" przypomnimy Ranking Skipola za poprzedni sezon. W rankingu klasyfikujemy zawody w biegach narciarskich rozegrane w naszym kraju.

 

To już trzeci portalowy ranking klasyfikujący zawody w biegach narciarskich zarówno masowe jak też te organizowane pod egidą PZN i ligi szkolne. W tym sezonie sklasyfikowaliśmy 87 biegów, w rankingu uwzględniamy tylko te zawody, z których otrzymaliśmy oficjalne wyniki dostarczone przez organizatorów lub biura pomiaru czasu poszczególnych imprez.

 

Po raz trzeci z rzędu co nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem największa ilość startujących to dystans główny Biegu Piastów. W tym roku do mety dystansu 51 km dotarło 1492 osób. Drugie miejsce to także Jakuszyce, dystans 15km klasykiem rozgrywany dzień wcześniej ukończyło 1167 osób.

Trzecie miejsce zajmuje Bieg Podhalański, który rozgrywany jest w Nowym Targu. VII rocznik tego wydarzenia ukończyło 556 osób.

Czwarta lokata to kolejny bieg w ramach festiwalu Bieg Piastów, 391 osób ukończyło bieg na 30 km stylem dowolnym.

Piąte, szóste i siódme miejsce to edycje Ligi Małopolskiej rozgrywane w Zakopanem, pierwsza, druga i trzecia edycja Ligi ukończyło kolejno 344,307 i 304 zawodniczek i zawodników.

Ósma i dziewiąta lokata to zawody rozgrywane pod egidą PZN, czyli edycje Biegu na Igrzyska (Mistrzostwa Karkonoszy) w Jakuszycach. Stylem dowolnym sklasyfikowano tam 298 uczestników, stylem klasycznym 295.

Pierwszą dziesiątkę zamyka kolejna edycja Ligi Małopolskiej tym razem z Białki Tatrzańskiej gdzie na wynikach widniało 291 osób.

 

Druga dziesiątka Rankingu Skipol-a to tylko jedna impreza nie związana z zawodowymi biegami narciarskimi, dwudzieste miejsce zajmuje 40 Bieg o Istebniański Bruclik, który ukończyło 258 osób. Tym samym jest to piąty największy bieg masowy w Polsce. Jedna osoba mniej ukończyła czwarte zawody Salomon Nordic Sunday w Jakuszycach, czyli szósta lokata dla tej imprezy.

 

W całym sezonie sklasyfikowaliśmy 87 biegów narciarskich co porównując z sezonem 2012/2013 daje nam 7 imprez więcej.

RANKING SKIPOLA 2015

 

 oraz rankingi z poprzednich sezonów  RANKING SKIPOL-A 2014   i   RANKING SKIPOL-A 2013

 

W sezonie 2012/2013  zawodów, w których wystartował ponad 200 uczestników było 29, w sezonie 2013/14 w którym jak wiemy były duże problemy ze śniegiem - dwadzieścia, w ostatnim sezonie 2014/15 takich biegów sklasyfikowaliśmy już 33. Widać progress jeżeli chodzi o ilość zarówno uczestników jak i samych imprez.

Mamy nadzieję, że w tym sezonie padnie nastepny rekord.

 

Do organizatorów zawodów: przypominamy, że w Rankingu Skipol-a uwzględniamy tylko te imprezy, które prześlą na adres redakcja@skipol.pl komunikat organizacyjny oraz oficjalne wyniki. Zapraszamy.

 

Kuba Cieślar