GPP 2022

Trzy biegi w ciągu jednego weekendu - 30 i 31 lipca - będą składać się na tegoroczne nartorolkowe Grand Prix Polski. Impreza zorganizowana na kształt sesji Pucharu Świata FIS otwarta jest dla wyczynowców i amatorów z Polski i zagranicy. Można już się zapisywać na biegi wchodzące w skład tego wydarzenia.

 

 

Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach już po raz trzeci odbędzie się w Górach Sowich na Dolnym Śląsku, a jego gospodarzem będą miasta Pieszyce i Dzierżoniów. Tradycyjnym terminem jest ostatni weekend pierwszego miesiąca wakacji, w tym roku to 30 i 31 lipca. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie imprezy: www.gpp.nartorolki.pl.

 

Impreza zrzesza trzy biegi:

 * Uphill Gór Sowich na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m - to ambitny bieg pod górę z metą na Przełęczy Jugowskiej (805 m n.p.m.),

 * Knock-Out Sprinty Dzierżoniów - czyli najbardziej dynamiczna i wciągająca forma rywalizacji na nartorolkach, która odbywa się w centrum Dzierżoniowa na dystansie 200 m, zawodnicy rywalizują parami, a szybszy przechodzi dalej,

 * Pętla Sowiogórska na dystansie 25 km na drodze pomiędzy Pieszycami a Bielawą, to typowy bieg dystansowy w terenie płaskim.

 

Każdy bieg to osobne zawody, po których odbywają się dekoracje najszybszych trójek (kobiet i mężczyzn) w kategoriach open i wiekowych co 10 lat.

 

Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach to trójbój, w tej klasyfikacji automatycznie znajdą się wszyscy, którzy wystartują w Uphillu Gór Sowich techniką klasyczną oraz w Sprintach Dzierżoniów i Pętli Sowiogórskiej techniką dowolną. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody finansowe i rzeczowe.

 

W zawodach obowiązują ograniczenia sprzętowe. Start dozwolony jest na nartorolkach z kołami z czarnej gumy o dowolnej prędkości. W konkurencji techniką klasyczną obowiązują nartorolki do tej techniki (z mechanizmem jednokierunkowym przynajmniej na jednej osi), a w konkurencji dowolną techniką nartorolki do techniki łyżwowej. Przed każdym z biegów prowadzona jest kontrola techniczna sprzętu zawodników.

 

Zapisy przez internet prowadzone są do 28 lipca na stronie https://gpp.nartorolki.pl/zapisy. Warto zgłosić się wcześniej, bo gwarantuje to niższą opłatę startową, którą można wpłacić dopiero przed samym biegiem w gotówce w biurze zawodów. Będzie też można zgłosić się osobiście w biurze zawodów przed każdym z biegów. Aby wziąć udział w klasyfikacji Grand Prix wystarczy zapisać się do trzech biegów wybierając odpowiednią konkurencję (technikę) rywalizacji.

 

Więcej informacji

l  strona Grand Prix Polski na nartorolkach: www.gpp.nartorolki.pl

l  regulamin GPP 2022: https://gpp.nartorolki.pl/informacje/regulaminy/2022/regulamin-grand-prix-polski-2022.html

l  zapisy: https://gpp.nartorolki.pl/zapisy

l  profil facebookowy Grand Prix Polski: https://www.facebook.com/Grand.Prix.Nartorolki

 

źródło: organizator

 

 

.