Monika Skinder

Znamy wstępny kalendarz Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego w biegach na nartorolkach. W tym roku nie odbędą się zawody w Istebnej i Marklowicach, na ich miejsce wchodzą nowe lokalizacje. Szczegóły poniżej.

 

W letnim sezonie odbędzie się 9 biegów zaliczanych do nartorolkowego Pucharu Polski PZN 2019.

Miejsce nie zgłoszonych w tym roku do kalendarza imprez zawodów w Istebnej (Beskidy bez Granic) i Pucharu Śląska i MP UKS-ów zajmą zawody w Sokółce (Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Sokółka) oraz Jasienica z I Jasienickim Biegiem na nartorolkach. Po dwa biegi odbędą sie w Jeleniej Górze i Tomaszowie Lubelskim. W tym ostatnim, oprócz tradycyjnych sprintów zostanie rozegrany bieg długi na ulicach miasta.

Finałowe zawody PP zaplanowano w pierwszy weekend września w Ptaszkowej na trasach tamtejszego Centrum Sportów Zimowych.

 

Większość biegów zostanie rozegrana stylem dowolnym, jednak istnieje niewielka szansa na biegi stylem klasycznym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że po przeprowadzonych przez serwismenów naszych kadr testach nartorolek do klasyka dostraczonych przez kilku producentów, PZN ma zamiar zakupić nartorolki klasyczne do rozgrywania zawodów PP. Będą to prawdopodobnie nartorolki firmy Marwe.

 

Kalendarz zawodów PP na nartorolkach 2019:

 

31.08-01.09.2019 - XI Puchar Lubelszczyzny - TOMASZÓW LUBELSKI

 

07-08.09.2019     - Mistrzostwa Polski          - JELENIA GÓRA

 

14.09.2019          - I Jasienicki bieg na nartorolkach - JASIENICA k/Bielska Białej

 

15.09.2019          - Rollski 2019                 - BYSTRA ŚLĄSKA

 

29.09.2019          - Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Sokółka - SOKÓŁKA

 

05-06.10.2019      - Puchar Wójta gm. Ptaszkowa (Finał PP) - PTASZKOWA

 

 

kace