swornerace60

SworneRace60 to nowa impreza na nartorolkach organizowana w Swornychgaciach na Pomorzu. W programie zawodów są dwa dystanse dla nartorolkarzy czyli 60 km stylem dowolnym (łyżwą) oraz 30-tka klasykiem oraz supersprint. Organizatorzy pamiętają także o dystansie dla skajkowców. Będzie się działo, szczegóły, w tym regulamin, poniżej.

 

REGULAMIN

 

Już tylko dwa miesiące zostały do rozpoczęcia pierwszej edycji maratonu nartorolkowego rozgrywanego w samym centrum Borów Tucholskich nad jeziorem Głuche, nieopodal pięknej miejscowości turystycznej - Swornegacie, która aktywnie wspiera nowo powstałą imprezę. Jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania wszystkich uczestników, kibiców i pasjonatów biegów narciarskich i nartorolek w Polsce. Po prostu zapraszamy w nasze skromne progi. Odwiedzisz piękne rejony w otulinie jezior i Parku Narodowego Bory Tucholskie, aktywnie odpoczniesz i zrelaksujesz się podczas niesamowitego weekendu. Zaplanuj sobie wolny weekend: 20-22 lipca 2018r. i weź udział w drugim najdłuższym maratonie nartorolkowym !

 

Więcej informacji podamy już wkrótce. Na chwilę obecną podajemy poniżej podstawowe informacje zatwierdzone przez organizatorów: Firmę Art Events Facory, portal narciarstwa biegowego SKIPOL.PL oraz Sołectwo Swornegacie.

 

Gdzie ?

Swornegacie / woj. Pomorskie, region Chojnice.
Dokładna trasa zawodów ? Chociński Młyn - Kopernica
Jaki będzie dystans ? 30 km ct, 60 km ft + win supersprint !
Skike ? Będą w osobnej kategorii. Dystans nie zatwierdzony. Szukamy alternatywnej trasy.


Kiedy start ?

21 lipca 2018
Całkowity termin eventu ? 20-22 lipca 2018
Dlaczego aż trzy dni ? Trening i zapoznanie się z trasą, zawody, rekreacja w formie spływu kajakowego !
Ile to kosztuje ? 99 zł od uczestnika pełnoletniego, 49 zł od uczestnika poniżej 18 lat.
Jaki jest profil trasy ? Zawody zostaną przeprowadzone na drodze asfaltowej, CAŁKOWICIE wyłączonej z ruchu kołowego !. Trasa zawodów to wahadło o długości 7,5km, z kilkoma dłuższymi podbiegami o średnim stopniu nachylenia.


Czy będzie bezpiecznie ?

Tak, asfalt na całej trasie jest nowy i nie jest szorski. Po prostu idealne warunki do rywalizacji. Szerokość trasy na całej długości to około 4/5 metrów. Zjazdy nie są zbyt ostre. Są to odcinki proste lub mocno wyprofilowane, długie zakręty. Wszyscy sobie z nimi poradzą.
Przewyższenie ? ok. 450 m. na odcinki 60 km.
Widoki i walory trasy ? Bezcenne
Gdzie śpimy ? Zakwaterowanie uczestników we własnym zakresie. Organizatorzy są w stanie pomóc znaleźć kwatery wg uznania i preferencji uczestników.

 

Więcej informacji i całkowity regulamin zawodów pojawi się na tym fan page w przeciągu kilku dni. Prosimy również o cierpliwość w innych kwestiach. Niebawem ruszy serwis internetowy www.swornerace60.pl, gdzie również znajdą się wszystkie potrzebne informacje.

 

nartorolki

 mapa trasy zawodów Swornerace60

 

RUCH KOŁOWY PODZIĘKOWANIA
Na koniec składamy podziękowania za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku przez LASY PAŃSTWOWE i NADLEŚNICTWO PRZYMUSZEWO. Dzięki całkowitemu zamknięciu drogi zwiększa się bezpieczeństwo wszystkich uczestników zawodów, co jest dla nas najwyższym priorytetem.

 

Swornerace60 to jedyne takie zawody w Polsce współorganizowane przez portal skipol.pl.

 

źródło: profil swornerace60/fb