Katownia

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja lubianej przez nartorolkowców „off-road-owców” imprezy towarzysko-sportowej Skikome na Kaszebe 2019. Jak co roku dr Jodyna, główny organizator, przygotował dla uczestników i wielbicieli tego typu rolek wiele atrakcji. Dlatego z olbrzymią radością zachęcamy Was do uczestnictwa w tej ciekawej imprezie.

 

 

Dokładna trasa rajdu nie jest jeszcze znana.  Wiemy tylko że będzie liczyła tym razem około 60km i będzie prowadziła najpiękniejszymi trasami Kaszub. Znana jest za to już baza całego przedsięwzięcia, oraz plan dzienny przygotowany przez dr Jodynę .

 

 A oto co nam powiedział:

Baza noclegowa jest już zaklepana i mamy do dyspozycji 60 miejsc w 10 domkach. W każdym znajdują się 3 sypialnie 2 osobowe, pełen węzeł sanitarny i pokój dzienny. Spotykamy się w piątek 31.05, biuro rajdu będzie czynne na miejscu od godziny 14.00. Dla przybywających przygotujemy napoje ciepłe i zimne oraz poczęstunek tak byście nie poszli spać głodni. 

Opłata za nocleg wynosi 2 x 40 PLN. za 2 doby, plus 10 PLN. za pościel.

 

Śniadania w sobotę i niedzielę przygotowujemy we własnym zakresie, koszt biesiady jest jeszcze negocjowany ale zapewniam, że nie będzie drogo. Jeżeli ktoś chce zostać do poniedziałku to proszę to załatwić indywidualnie z kierownictwem ośrodka Sosnówka, adres mailowy sosnowka@op.pl.

 

Opłaty za uczestnictwo wnosimy na miejscu u organizatora po rejestracji i zakwaterowaniu. Dojazd do ośrodka jest prosty, leży on na wschodnim brzegu Jeziora Raduńskiego Górnego w jego północnej części a jego sąsiadem jest Spa Adler.  Newralgiczne miejsca w pobliżu zostaną oznaczone żółtymi tablicami SnaK.  

 

Organizator bardzo prosi o przemyślane decyzje dotyczące uczestnictwia, ponieważ  musiał wyłożyć wadium by zarezerwować noclegi. W przypadku rezygnacji z przyczyn losowych proszę o niezwłoczne powiadomienie organizatora o takiej sytuacji. Rezygnacja w terminie krótszym niż 2 tygodnie przed rajdem wiąże się z honorową wpłatą uczestnika za nocleg.

 

Osoby  które pojawią się na naszym rajdzie po raz pierwszy zapraszam do przeczytania relacji i komunikatów organizacyjnych z poprzednich edycji, ten rajd będzie bardzo podobny.

 

Wszystkich chętnych do uczestnictwa w rajdzie Skikome na Kaszebe 2019, proszę o przesłanie zgłoszeń na adres jbuczkowski@o2.pl następujących danych:

 

1. Imię i nazwisko

2. Telefon kontaktowy.

3. Uczestnik rajdu przy nazwisku wpisuje dużą literę S, osoba towarzysząca TW, Literę R proszę dopisać do osoby towarzyszącej , która planuje uczestniczyć w rajdzie na rowerze.

Zgłoszenia do rajdu przyjmowane są do końca kwietnia.

 

Poniżej przedstawiamy gólny plan Skikome na Kaszebe 2019:

1. Piątek 31.05-  rejestracja uczestników od godż. 15.00, zakwaterowanie, kolacja na świeżym powietrzu.

 

2. 01.06- sobota pobudka o 06.30, śniadanie i sprawdzenie sprzętu, śniadanie do 07.30, potem odprawa, defilada i start około 08.00. Po rajdzie krótki odpoczynek, kąpiel w jeziorze lub pod prysznicem i zaczynamy biesiadę przy ognisku, którą uświetnią wybitni muzycy czyli Jerzy Bellwon -gitara, Piotr Ulatowski-klawisze oraz mistrz pieśni biesiadnej Krzysztof „Gumiś” Kapitan wraz z Krzysztofem Starczewskim- harmonijka ustna.

 

3. 02.06- niedziela, czas na dobra kawę i coś niecoś a potem niestety do domu. 

 

 

 Więcej informacji znajdziecie państwo na profilu FB Pomorskiego Towarzystwa Rollskiturowego.

 

 

 

musaszi