nartorolki

Sezon nartorolkowy już się zaczyna, czas pomyśleć o skompletowaniu sprzętu. Jeżeli macie już nartorolki, wiązania i kije to potrzebujecie oczywiście jeszcze butów. Dla tych, którzy cenią sobie komfort na nartorolkach firma Fischer przygotowała kolekcję dedykowaną specjalnie dla nartorolkarzy.

 

Firma produkuje od kilku lat trzy modele letnich butów do nartorolek: buty do łyżwy (skate), klasyka (classic) i buty combi czyli do obu wymienionych stylów razem.

Czym buty nartorolkowe różnią sie od tych zimowych. Praktycznie jedyną różnicą jest materiał z którego wykonane są cholewki butów. To najprościej rzecz ujmując "siateczka" znana Wam z butów przeznaczonych do biegania na nogach. Lekka, przewiewna, nie powoduje pocenia się i zaparzania stopy w bucie. Podeszwa i w przypadku modeli skate i combi - szyna - są identyczne jak te "zimowe" odpowiedniki.

 

Model RC Roller Combi posiadam od 3 lat i udało mi się zrobić już w nim ponad 2,5 tysiąca kilometrów. But jak działał tak działa, a zazdrosne spojrzenia współbiegaczy wykręcających skarpety po bieganiu na nartorolkach w butach zimowych są nie do przecenienia. Częto słyszę pytania jak sie ten model combi sprawdza?

Ktoś może pokusić się o stwierdzenie, że jak coś jest 2 w 1 to tak naprawdę do niczego. Coś w tym jest, COMBI to świetny but do klasyka, zarówno do treningów i zawodów, jednak jego "używanie" w łyżwie już takie bezproblemowe nie jest. Dlaczego? Rozpoczynający przygodę z nartorolkami stwierdzi, i słusznie, że combi nie trzyma tak dobrze nogi jak typowy model do łyżwy. Tutaj pełna zgoda, nie dyskutuję. But wymaga dobrej techniki łyżwowej oraz tzw. ułożonej stopy. Jeżeli tego nie ma, combi pozostaje super wygodnym butem do klasyka z usztywnieniem kostki. Jeżeli jednak drogi czytelniku łyżwą już biegasz i stopę masz ułożoną do treningu ten model nadaje się jak najbardziej. Do treningu, na wyczynowe ściganie się w zawodach już jest za miękki. Do tego jest model skate.

Oczywiście niebagatelną sprawą jest jeszcze cena. Model combi jest dużo tańszy od modelu typowo klasycznego, model skate to już ponad 100% więcej. Dlatego jeżeli biegasz oboma stylami na treningi mogę z czystym sumieniem polecić ten najbardziej ekonomiczny nartorokowy but na świecie. Tańszego po prostu nie ma, a jakość gwarantowana, w końcu to Fischer.

 

But waży 507 gram, ma średnią twardość podeszwy, jest wyposażony między innymi w system szybkiego zapinania/wiązania Speed Lock System oraz w praktyczne paski ułatwiające założenie go na stopę. Więcej o technologiach użytych w tym modelu możecie przeczytać TUTAJ. Dostępne rozmiary to 38-46.

 

nartorolki

Fischer RC Combi Roller - buty do nartorolek klasyk/łyżwa

 

Buty Fischer Roller to także specjalistyczne modele do klasyka i łyżwy.

Model RCS Roller Skate to typowy but z grupy Racing dla najbardziej wymagających użytkowników. Ten model posiada twardą podeszwę i jest przeznaczony zarówno do trenigu jak zawodów dla zawodników i bardzo zaawansowanych amatorów. Obudowa pięty i szyna trzymająca łydkę to już technologie prosto z Pucharu Świata i butów zimowych czyli carbon. Kolejnym atutem jest dodatkowy pasek obejmujący śródstopie, o tak prozaicznych rzeczach jak system szybkiego zapinania i wkładanie nie warto już wspominać Uśmiech Warto jednak zauważyć, ze wszystkie nartorolkowe buty mają technologię Fischer Fresh , która usuwa nieprzyjemne zapachy, zapewniając trwałą świeżość wewnątrz buta  z przyjemnym zapachem i uczuciem w środku. But dostępny w rozmiarach 38-46 ma nową podeszwę Turnamic Race Skate. Szczegóły TUTAJ.

 

nartorolki

Fischer RCS Roller Skate - buty do nartorolek - styl dowolny

 

Model RCS Classic Roller to już taka narciarsko-nartorolkowa tenisówka ;) specjalnie zaprojektowane, ekstremalnie lekkie, oddychające buty do biegania na nartorolkach stylem klasycznym. Dzięki adaptacji konstrukcji zimowego modelu są wyjątkowo stabilne i komfortowe oraz precyzyjnie przenoszą siły w fazie odbicia. Ważą 280g, są zbudowane na miękkiej podeszwie z wewnętrzną, anatomicznie dopasowaną wkładką pod piętę, lekką i termoformowalną. Model jest produkowany w rozmiarach 38-46. Więcej szczegółów TUTAJ.

 

nartorolki

Fischer RCS Roller Classic - buty do nartorolek - styl klasyczny

 

Jak widać firma proponuje nartorolkarzom pełną ofertę butów na lato. Polecamy i zapraszamy.

Buty można kupić TUTAJ w naszym oficjalnym portalowym sklepie bieginarciarskie.com.pl

 

Kuba Cieślar

 

 

.