popradzki

Zapraszamy na narciarski  bieg masowy pod nazwą ,,IV Bieg Popradzki” w Piwnicznej Zdroju – Obidzy ,który odbędzie się 29 stycznia   2017 r. (niedziela). Zawody te są Pucharem Polski Amatorów w biegach narciarskich.Patronat nad zawodami  sprawuje Polski Związek Narciarski.

 

Piwniczna Zdrój to miasteczko położone w pięknej dolinie Popradu w powiecie nowosądeckim. Otoczone z dwóch stron pasmem Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej.

Zawody odbędą się na zmodernizowanych trasach biegowych na których w latach 80 – tych biegano systematycznie. Biegał na nich Józef  Łuszczek i pozytywnie się o nich wyrażał.

Trasa jest zróżnicowana i są na niej podbiegi, zjazdy oraz płaskie odcinki. Położona jest przy granicy ze Słowacją  na wysokości 930 m.n.p.m. Bieg odbędzie się techniką klasyczną ze startu wspólnego .

Organizatorem jest Miasto i Gmina Piwniczna Zdrój, która aktywnie włączyła się finansowo w  powstanie tych tras i utrzymywanie ich. Więcej informacji na stronie www.biegpopradzki.pl

 

Ze sportowym pozdrowieniem, Dyrektor Biegu Popradzkiego Marian Dobosz

 

Poniżej artykuły archiwalne związane z Biegiem Popradzkim, wyniki poprzednich edycji, wywiad z twórcą biegu Marianem Doboszem, a także relacja jednego z naszych redaktorów, który był, przebiegł i napisał o tym.

Jestesmy z Popradzkim od początku i podobnie będzie w tym sezonie, na starcie Biegu Popradzkiego stanie silna ekipa zarówno redakcji, jak też naszego skipol.pl TEAM-u.

 

LINK DO ZAPISÓW

 

Zapraszamy na Obidzę.

red