monika

Drugi dzień sprawdzianu w Sjusoen stał pod znakiem biegu ze startu wspólnego. Na starcie mogliśmy zobaczyć najlepsze zawodniczki PŚ w tym reprezentantki Polski.

We wczorajszym sprincie najlepiej z naszych reprezentantek wypadła Kinga Mitoraj. Zawodniczka klubu BKS WP Kościelisko, zajęła wysoką 22 lokatę.

Jednak w dniu dzisiejszym najlepszą Polską zawodniczką była Monika Hojnisz, która zawody ukończyła na miejscu 6. 15 pozycja dziś należała do Weroniki Nowakowskiej, tuż za nią na miejscu 16 ze stratą niespełna 2 minut do zwyciężczyni przybiegła Krystyna Guzik. Magdalena Gwizdoń to miejsce 21. Kamila Żuk przy aż 4 niecelnych strzałach znalazła się na pozycji 27. KInga Mitoraj niestety dzisiejszego dnia na strzelnicy nie zaliczy do udanych, po 8 niecelnych strzałach zakończyła zawody na miejscu 58.

Zwyciężyła Marte Olsbu z Norwegii, myląc się tylko raz na strzelnicy. Druga ze stratą 25 sekund była Anaïs Bescond, a miesjce w pierwszej trójce zamknęła bezbłędna dzisiejszego dnia na strzelnicy Synnøve Solemdal z Norwegii.