Wzrasta zainteresowanie biegami narciarskimi wśród coraz szerszego grona naszych rodaków.Postaramy się przybliżyć internautom sylwetki poszczególnych zawodniczek i zawodników startujących w Pucharze Świata.

Jako pierwsza Ewelina Marcisz.

Nazwisko i imię: Ewelina Marcisz

Data i miejsce urodzenia: 04.02.1991

Kiedy i w jakim klubie zaczęłaś biegać na nartach: Dawno temu w klubie MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Pierwszy trener i parę słów o nim: Moim trenerem był mój Tata Marek,bardzo wymagający ale również cieszący się z każdego mojego wyniku, nawet i porażek,zawsze wspierający mnie i bardzo kochający!!!!

Szkoła średnia: Sms Zakopane (zresztą ta sama szkoła, którą kończyli rodzice) Obecnie studiujesz?: Na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Obecny trener i klub: Klub bez zmian MKS Halicz Ustrzyki Dolne, a trenerzy klubowi to Ryszard Cybruch i Bogdan Zwarycz

Co uważasz za swój największy sukces?: 15 miejsce Mistrzostw Świata Juniorów w biegu łączonym na 10km (2010r.), starty w Pucharze Świata

Na jakim sprzęcie biegasz(buty, kije ,wiązania) : buty: Salomon, narty:Salomon, kije:

Start Sportowy idol: Justyna Kowalczyk

Tradycje w rodzinie (sportowe): Oczywiście biegi narciarskie. Tata Marek multimedalista MP i mama Barbara z domu Prajzner także z medalami.

Wiesz ile razem ich zdobyli? Oj nie mam pojęcia, ale mają swoim trofeom poświecony jeden wielki pokój….. więc musiało ich być naprawde sporo…nawet nie wiem czy oni sami będą wiedzieć. Medale zdobywa także starsza siostra Marcela, oraz młodsza Iza gwiazda Biegu na Igrzyska.

Jest w ogóle ktoś w rodzinie bez medalu? Na dzień dzisiejszy nie ma…chyba że mój najmłodszy brat Szymek, bo ma dopiero 2 latka .

Plany na przyszłość: Zdobycie kryształowej kuli oraz medal Olimpijski. Czy już w Soczi? Chciałabym bardzo! Ale myślę że będzie cieżko…lecz po to się ma marzenia, żeby do nich dążyć !!!! A ja się będę starała !

Autor: kace
Źródło: w