ski tour

Cez Ski Tour to serial biegów narciarskich rozgrywany w Czechach. Organizatorzy zapraszają na dwa z nich, rozgrywany w Velkym Vrbnie Jelymen oraz Orlicki Maraton w Destne w górach Orlickich.

 

Jelymen będzie rozegrany w dniach 20-21 lutego, dystans główny to bieg na 40 kilometrów stylem klasycznym. Jednak to nie jedyny bieg dwudniowej imprezy, w ramach Jelymana można jeszcze wybrać krótsze dystanse klasykiem 10 i 25 kilometrów, oraz w sobotę 20 lutego można pobiec stylem dowolnym na dystansie 25 kilometrów. Częścia zawodów jest także bieg rodzinny, w którym może wystartować 4-osobowy (min. dwójka dorosłych+dzieci).

Szczegóły, profil trasy itp znajdziecie TUTAJ.

 

Początkiem marca zostanie także rozegrany kolejny bieg wchodzący z cykl Cez Ski Tour Maraton Orlicki, przełożony ze stycznia tego roku. Dystanse są identyczne jak w przypadku JeLymana, szczegóły dotyczące zawodów znajdziecie na stronie organizatora TUTAJ.

 

Zawodnicy mogą liczyć na doskonale przygotowane trasy i pełną infastrukturę związaną z zawodami. Do dyspozycji uczestników będą ogrzewane szatnie, przechowalnia bagażu oraz serwis smarowania zapewniany przez SWIX-a. Wszyscy uczestnicy otrzymają także gorący posiłek.

 

Będziemy Was informować na bieżąco jak wyglada sytuacja na trasach zaplanowanych biegów. Może w Czechach zima tak łatwo nie odpuści jak u nas.

 

 

KaCe

 

.