OOM 2018

Ogolnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych dobiegła końca. Po prawie tygodniu statów w spirtach, biegu łączonym, biegu dystansowym oraz Team Sprintach, wyłonieni zostali Mistrzowie Kraju oraz najlepsze kluby i województwa. Jak prezentuje się klasyfikacja? 

 

 

W klasyfikacji województw, zwyciężyło województwo Małopolskie, które uzbierało 335 punktów. Na drugim miejscu było województwo śląskie z dorobkiem 223. punktów. A na miejscu trzecim znalazło się województwo dolnośląskie, z dorobkiem 120 punktów. 

 

KLASYFIKACJA WOJEWÓDZKA

 

W klasyfikacji klubowej doszło do małych przestasowań. Na półmetku rywalizacji wygrywał klub MULKS OSCAR Grupa Tomaszów Lubelski, jednak ostatecznie ten klub zajął miejsce drugie. Zwycięstwo odniósł MKS Karkonosze Jelenia Góra. Na miejscu trzecim z 97. punktami zameldował sie KS Jedność Nowy Sącz. 

 

KLASYFIKACJA KLUBOWA 

 

W klasyfikacji medalowej zwyciężyło województwo małopolskie z dorobkiem 6 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych medali. Na drugim śląskie (4 złota, 4 srebra, 2 brązy) i trzecia pozycja to województwo lubelskie ( 3 złota, 2 srebra, 5 brązowych)

 

KLASYFIKACJA MEDALOWA 

 

I ostatnia klasyfikacja. Indywidualna. Zwycięstwo w niej odnieśli Mateusz Haratyk ( Junior A), Klaudia Kołodziej (Juniorka A), Dawid Damian (Junior B) Eliza Rucka (Juniorka B)

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

 

Tabele dzięki: Krzysztof Lachowski z POZN

 

 

Natalia Surdyka