Motor Konrad

Włoskie Livigno to od tygodnia polska stolica biegów narciarskich. Trenują tam kadry: młodzieżowa i B ( tylko wybrańcy) szkoły sportowe i kluby. Nam udało się porozmawiać z Konradem Motorem, który jeszcze parę dni temu ścigał się w Bruksvallarnie.

 

Konrad dotarł ze Szwecji do Włoch w środę i dołączył do zgrupowania kadry młodzieżowej trenerów Wiesława Cempy i Urszuli Migdał. Młodzieżowcy trenują w składzie Dominika Bielecka, Urszula Łętocha, Kamil i Dominik Bury, Bartłomiej Rucki i Konrad Motor. Ewelina Marcisz wystartuje w Pucharze Świata w Ruka, a Magdalena Kozielska przebywa także w Livigno, ale z klubem UKS Regle Kościelisko.

 

Konrad Motor zapytany o cele na nadchodzący sezon wymienił Mistrzostwa Świata U-23 w Kazachstanie, Uniwersjadę oraz deklaruje walkę o miejsce w zawodach Pucharu Świata. Zapytany o Mistrzostwach Świata w Falun dyplomatycznie milczy.

 

Mamy 10 kilometrów trasy, jednak jest dość ciepło i śnieg niestety zaczyna ginąć - mówi o warunkach treningowych - jeżeli chodzi o starty to mamy zaplanowany start w następny weekend, nie wiem jescze gdzie, zależy to od śniegu, ale prawdopodobnie Niemcy, Austria lub Szwajcaria.

 

W grę wchodzą zawody FIS w dniach 6-7 grudnia w Oberwisenthal (GER), Seefeld (AUT) lub Ulrichen (SUI). Wybór miejsca startu jest zależny od warunków śniegowych.

 

Zapytałem Konrada o alternatywę startową dla Puchar Świata - jeżeli nie Puchar Świata to Alpen Cup, te zawody mają bardzo dobrą obsadę, przeważnie jest tak, że zawodnicy, którzy "nie łapią" się do pierwszych reprezentacji startują własnie tu. To taki Puchar Świata dwa - dodaje Konrad.

 

Życzymy udanych startów Konradowi i całej kadrze młodzieżowej.

 

/KaCe/