pzn

Zmiany w kalendarzu Polskiego Związku Narciarskiego - biegi narciarskie. Nowa impreza, nowe miejsca i nowe terminy. Nie ma Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, są Mistrzostwa Polski Juniorów. Szczegóły poniżej.

 

Covid-owe obostrzenia dotyczą nas wszystkich, przyszła pora także na zmiany w kalendarzu biegowym Polskiego Związku Narciarskiego. W tym sezonie po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nie będzie Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

Dlaczego? Rząd zaciska pasa i wycina kolejne imprezy w ramach współzawodnictwa sportowego, zimową Olimpiadę Młodzieży w poszczególnych dyscyplinach zrzuca na barki poszczególnych związków sportowych, stąd też organizatorem zawodów tej rangi będzie Polski Związek Narciarski.

Z tego też powodu zawody będą rozgrywane pod inną nazwą, a mianowicie Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Impreza zostaje podzielona na dwie części o zostanie rozegrana w ramach zawodów Pucharu Grupy Azoty.

Część pierwsza w dniach 20-22 luty zostanie rozegrana na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim, częśc druga to kolejna edycja Azotów w Ustjanowej i trasy Pod Żukowem w dniach 24-25 luty.

 

Konkretny kalendarz rozgrywania poszczególnych konkurencji poznamy w najbliższym czasie.

 

kace