MPS

Zima jest jaka jest i nikt, a szczególnie organizatorzy zawodów, nie ma na to wpływu. Stąd też takie, a nie inne nagromadzenie nazw jedenej imprezy. W dniach 30 stycznia do 2 lutego w Zakopanem zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów i U-23 (młodzieżowcy) będące jednocześnie zawodami rangi Pucharu Kontynentalnego FIS - Slavic Cup. Jednocześnie biegi będą zaliczane do klasyfikacji Pucharu Grupy Azoty.

 

W piątek na trasie COS w Zakopanem zostaną rozegrane biegi sztafetowe w ramach Mistrzostw Polski Seniorów.

Kobiety pobiegną 4x5km , dwie pierwsze zmiany klasykiem, dwie pozostałe łyżwą, panowie 4x7,5km także najpierw klasyk, a następnie łyżwa.

Sobota i niedziela to już wspomniana wyżej trójca, czyli MPS, Slavic Cup i Puchar Grupy Azoty.

W sobotę zostaną rozegrane sprinty indywidualne stylem dowolnym, niedziela to dystanse stylem klasycznym.

Pełny komunikat zamieszczaamy poniżej.

 

KOMUNIKAT ZAWODÓW

 

Poniżej komunikat Polskiego Związku Narciarskiego w sprawie organizacji i przebiegu zawodów:

W załączniku przesyłam komunikat organizacyjny do zawodów w Zakopanem zaplanowanych na 31.01-2.02.2020r.

Odbędą się wtedy zawody FIS COC Slavic Cup, Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz Puchar Grupy Azoty. Z uwagi na kumulację różnego poziomu zawodów regulaminy i program są nieco złożone ale staraliśmy się optymalnie wykorzystać potencjał różnych grup wiekowych.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców zostaną rozegrane w ramach Slavic Cup , stąd też prawo startu w Mistrzostwach Polski mają kategorie Senior/ka, Junior/ka Junior/ka Młodszy/a i w tych kategoriach będą też przygotowane oddzielne wyniki Pucharu Grupy Azoty. Kategorie Młodzik/czka i Chłopiec/Dziewczynka startują jedynie w Pucharze Grupy Azoty.

Należy zwrócić uwagę, że przy formacie Sprintów wymagane jest aby wszyscy startujący zawodnicy posiadali aktywny FIS Code. Jest to warunkowane tym, że system wyników oficjalnych FIS przyjmie wyłącznie dane zawodników którzy są identyfikowani numerem FIS Code i nie może dojść do sytuacji, w której po kwalifikacjach do 30-tek ćwierćfinałowych awansuje zawodnik bez FIS Code. Jeśli chodzi o start w biegach dystansowych dopuszczona zostaje ewentualność startu w grupie krajowej zawodników którzy nie posiadają FIS Code’ów – zostaną pominięci na oficjalnych wynikach Slavic Cup a będą figurować jedynie na wynikach Mistrzostw Polski i Pucharu Grupy Azoty.

źródło:pzn.pl

 

red