skiking1

Czy wiosna jeździ na skikke-ach?

Tego tak naprawdę nie wiemy, ale możemy Wam zaproponować zbadanie tego tematu podczas  II Poznańskiego Rajdu Miejskiego  który zaplanowany jest na 7 kwietnia 2019 r. w Poznaniu. Organizatorem jest  Skiking.pl Team. Czyli grupę pasjonatów biegających na skikke-ach.

 

Głównym organizatorem jest Maciej Arczykowski szef teamu, pasjonat, ale przede wszystkim biegacz.

W rajdzie uczestniczyć może każdy kto posiada tzw nartorolki terenowe, pozytywne nastawienie i chęć dzielenia się z innymi pozytywną atmosferą rajdu.  Sam rajd zapowiada się bardzo interesująco.

Najpierw ruszamy na około Malty, to jest ok. 6 km. Dystans przeznaczony dla tych osób które są początkujące i nie czują się na siłach przejechania całego dystansu. Następnie po objechaniu Malty jedziemy dalej w Poznań. Będziemy jechać Wartostradą, wzdłuż drogi Dębińskiej, zahaczymy o Szachty, gdzie przejedziemy pomiędzy stawami i tam też będzie możliwość wejścia na wieżę widokową i podziwiania panoramy Poznania. Potem przejedziemy do ul. Grunwaldzkiej, dalej w ul. Bułgarską obok stadionu Lecha. Dalej następnie przejedziemy przez Park Sołacki i Park Wodziczki na poznańską Cytadelę. Stamtąd Wartostradą do mostu Lecha i po drugiej stronie Wary wrócimy  znowu na Wartostradę, dalej obok Bramy Poznania i w końcu wjedziemy na Maltę Jak komuś będzie mało kilometrów to będzie mógł Maltę objechać w przeciwną stronę do tej od której wystartujemy .

Tak Maciej Arczykowski opisał nam trasę rajdu. 

Szacowana długość to około 40 km. Tempo rajdu wyznaczać będzie najwolniejszy uczestnik, ponieważ głównym celem jest integracja i wspólna radość z przemierzania trasy a nie ściganie się. Organizator co 10-15 km planuje postoje dla zaczerpnięcia sił do dalszej jazdy.

Trasa ze względu na wczesną wiosnę w większości przebiegać będzie drogami i ścieżkami asfaltowymi.  Wymogiem koniecznym jest posiadanie przez uczestnika kasku ochronnego.

Planowana mapa przejazdu.

 


 

II Poznański Rajd Miejski

Data: 07.04.2019

Start: godzina 10.00

Miejsce: Malta Poznań.

Trasa ok. 40km.

Nawierzchnia: Asfalt/szutry

Więcej informacji możecie szukać na profilu facebukowym  organizatora:

https://www.facebook.com/skikingplteam/