rawa

UKS Rawa Siedlce – najlepszy klub w posezonowym rankingu Pucharu Polski PZN w biegach narciarskich za sezon 2016/2017 nie próżnuje. Zawodnicy klubu sumiennie i systematycznie przygotowują się do kolejnych wyzwań.

 

Pierwszym przedsięwzięciem UKS Rawa Siedlce w obecnym sezonie przygotowawczym była pielgrzymka nartorolkowa. Na pokonaniu trasy z Siedlec do Częstochowy o długości 360km nartorolkarzom potrzeba było 3,5 dnia. Więcej o trzeciej już pielgrzymce nartorolkowej możecie przeczytać w artykule jej poświeconemu, link w powiązanych.

Klub skupia się w głównej mierze nad pracą z dziećmi i młodzieżą szkolną, dlatego pierwsze zgrupowanie rozpoczęło się wraz z początkiem wakacji w Serpelicach nad Bugiem. Wysokie stężenie jodu, porównywalne z wieloma nadmorskimi kurortami i pofałdowane tereny, to powody, dla których wybraliśmy to miejsce. Praca treningowa skupiła się na kształtowaniu wytrzymałości ogólnej przez treningi rowerowe i biegowe oraz techniki podczas treningów na nartorolkach. W Serpelicach trenowaliśmy przez 8 dni.

 

rawa

 

Po krótkim odpoczynku w domach, już 5 lipca wyruszyliśmy na kolejny obóz przygotowawczy. Tym razem wybór padł na Jurgów – ciche i spokojne miejsce, położone w górach, niedaleko Białki Tatrzańskiej. Mamy stąd blisko do szlaków górskich i mało uczęszczanych dróg, wiodących pod górę, z dobrym asfaltem. Krótko mówiąc idealna baza treningowa dla biegaczy narciarskich w okresie letnim. Górskie wycieczki i treningi nartorolkowe z dużą ilością pokonanych przewyższeń to korpus naszych treningów tutaj. Obóz w górach będzie trwał podobnie jak nasze pierwsze zgrupowanie – 8 dni.

 

Z pozdrowieniami dla czytelników skipola od UKS Rawa Siedlce,

 

Arkadiusz Posiadała.