Przejdź do treści
skipol.plNumer jeden w biegach narciarskich
Biegi: świat14 października 2015

Daniel Richardsson zapowiada walkę o żółtą koszulkę Visma Ski Classics

biegi narciarskie szwecja

Szwedzki biegacz narciarski Daniel Richardsson, który ogłosił odejście ze szwedzkiej drużyny narodowej i podpisał kontrakt z zespołem Exspirit startującym w maratonach odważnie zadeklarował, że ma zamiar zwyciężyć w serii maratonów Visma Ski Classics.

 

„Moim celem jest zwycięstwo w klasyfikacji generalnej maratonów. To nie podlega żadnej dyskusji. Wiem, że mam potencjał aby tego dokonać. Mam już doświadczenie w startach maratońskich i wiem jak się do nich dobrze przygotować. Przeszedłem do tej serii, ponieważ potrzebowałem nowej motywacji. Nie przyciągają mnie już starty w zawodach Pucharu Świata i nie cieszą miejsca w najlepszym wypadku w pierwszej dziesiątce. Chcę być jednym z najlepszych i wiem co i jak mam robić, aby to osiągnąć” - powiedział Richardsson.

 

Szwed ma już za sobą występy w niektórych maratonach. W zeszłym roku zwyciężył w maratonie Årefjällsloppet, a w 2012 roku zajął czwarte miejsce w Vasaloppet.

 

Innym szwedzkim narciarzem znanym z Pucharu Świata FIS jest Johan Olsson, który będzie startował w drużynie Team Santander.

 

 Marek Cielec

Źródło: dn.se, foro.sweski.com

ps. Przypomnijmy, że Szwed jest dwukrotnym Mistrzem Olimpijskim w sztafetach z Vancouver (2010) i Soczi (2014), na tych ostatnich zdobył także brąz w biegu na 15km stylem klasycznym. Ma na swoim koncie także trzy srebrne medale Mistrzostw Świata (wszystkie w sztafetach) Oslo 2011, Val di Fiemme 2013 i Falun 2015.

sklep XC-SKI.PL narty biegowe, nartorolki

Udostępnij

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarze są anonimowe. Redakcja nie odpowiada za treści czytelników.