Bieg interwałowy w Tomaszowie Lubelskim wygrywa Mateusz Chowaniak i Dominik Bury, Marcela Marcisz z najlepszym czasem wśród kobiet

Drugi dzień rywalizacji w zawodach BNI w biegach narciarskich w Tomaszowie Lubelskim to biegi interwałowe stylem klasycznym. W odróżnieniu od wczorajszych biegów ze startu wspólnego, zawodnicy startowali dzisiaj co 30 sekund.
Na dystansie 10 kilometrów rywalizowali seniorzy (+’93) i juniorzy A (‘93’94). Najlepszy czas na tym dystansie osiągnął Mateusz Chowaniak (foto z lewej) z UKS Regle Kościelisko. Kamil Bury z MKS Istebna, także junior A stracił do Mateusza 59,8 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Rucki z NKS Trójwieś Beskidzka.
Trzeci czas w kategorii OPEN dla najlepszego seniora dzisiejszych zawodów Piotra Skowrona z MKS Karkonosze Sporty Zimowe . Czas zawodnika z Jeleniej Góry to 38:47,40. Druga lokata w tej kategorii to Robert Faron z LKS Witów Mszana Górna, trzecie miejsce dla Krzysztofa Wójcickiego z ULKS Olimp Wzdół Rządowy.
Najszybszym juniorem B był dziś Dominik Bury reprezentujący MKS Istebna. Dystans 7,5 km pokonał w czasie 28min 41sek. Drugi ze stratą 30sek był Klaudiusz Kogut z MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk. Zaledwie 0,3sek stracił do miejsca drugiego Patryk Borkowski z UKS Rawa Siadlce/SMS Szczyrk.
Seniorki w dniu dzisiejszym rywalizowały na dystansie 7,5km. Najszybsza była dziś Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne z czasem 32min 56sek. 1,5sek wyniosła strata drugiej Emili Romanowicz UKS Puszcza Supraśl. Trzecia była Aleksandra Fundanicz z UKS Rawa Siedlce.
Wśród juniorek A triumfowała Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski o 10sek wyprzedzając Urszulę Łętocha LKS Wiśniowa - Osieczany, a na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk
Najlepszą juniorką B została Daria Krupa SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczrk. Dystans 7,5 km przebiegła w czasie 34min 53sek i o 54 sekundy pokonała Agatę Warło z UMKS Marklowice. Trzecia była Róża Łyjak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba + 1min 37sek.
KaCe


