Podczas IO Petter Northug będzie potrzebował terapeuty oraz kręgarza

Droga Pettera Northuga do Igrzysk Olimpijskich nie jest usłana różami. Aktualnie, Petter cały czas próbuje odbudować odpowiednią dyspozycję. Podczas największego wydarzenia sezonu, prawdopodobnie będzie mu towarzyszył prywatny terapeuta oraz kręgarz.
Podczas ostatniego cyklu Tour de Ski, w którym Northug zajął 4. miejsce, Norwegowi towarzyszył nie tylko jego prywatny szkoleniowiec Eirik Myhr Nossum, lecz również kręgarz Haraldur Arnason oraz terapeuta Svein Torp, którzy będą niezbędni podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi.
Team Northuga także nalega aby w całości pojawić się wraz z Petterem na trasach biegowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Wiemy, że zielone światło otrzymał Nossum, który na czas IO będzie w tak zwanym norweskim systemie pomocy, więc będzie mógł cały czas przebywać z Petterem. Jeśli chodzi o kręgarza i terapeutę, to wszystko wskazuje na to, że będą oni musieli wybrać się do Soczi na własną rękę oraz będą zmuszeni zamieszkiwać nie w tym samym miejscu co Petter.
W poniedziałek Petter Northug powrócił z wyczerpującego TdS i będzie odpoczywał kilka dni w Oslo. Następnie specjalista narciarstwa biegowego odbędzie zgrupowanie w Norwegii.
Piotr Walkowiak
Udostępnij
Komentarze (1)
- Krzysztof2014-01-08 00:00:43nie kręglarz tylko kręgarz. Chyba, że Northuk potrzebuje partnera do gry w kręgle


