Przejdź do treści
skipol.plNumer jeden w biegach narciarskich
Kombinacja norweska28 grudnia 2012

Znamy pierwsze składy na Puchar Kontynentalny w Wiśle [AKTUALIZACJA]

MalinkaPowoli spływają do nas pierwsze składy na Puchar Kontynentalny, który odbędzie 5 i 6 stycznia w naszym kraju. Gospodarzem zawodów będzie Wisła. Skład Polaków wykrystalizuje się po zawodach Lotos Cup i Pucharze Wisły. Tymczasem znamy już kadry Włochów, Francuzów i Japończyków.

Włosi zdecydowali, że w Pucharze Świata w Schonach wystartują bardziej doświadczeni zawodnicy, a konkretnie: Giuseppe Michielli, Armin Bauer, Lukas Runggaldier i Manuel Maierhofer. Włosi starają się cały czas eksperymentować i rotować składem, ale na nie wiele się to zdaje, bo ich występy na skoczni są w dalszym ciągu katastrofalne. W Polsce wystartują: Samuel Costa, Mattia Runggaldier, Roberto Tomio i Daniele Varesco. Ten ostatni zadebiutuje w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Japończycy maja limit czterech zawodników, ale do Europy wyślą większa liczbę kombinatorów, którzy będą się szykować między innymi na Mistrzostwa Świata Juniorów w Libercu. O start w Polsce powalczą: Aguri Shimizu, Yohei Takao, Takehiro Watanabe, Toshihisa Denda, Shota Horigome oraz Go Sonehara. Dla większości to będzie debiut w tak poważnych zawodach.

Francję reprezentować będzie stała kontynentalowa ekipa, a więc: Geoffrey Lafarge, Nicolas Martin, Wilfried Cailleau i Samuel Guy. Ten pierwszy w Ramsau zdobył swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata. Francuzi pechowo stracili jednak piąte miejsce w PŚ i w Polsce cała czwórką będzie walczyć o wywalczenie go na kolejny period.

Rosjanie ogłosili też szeroki skład na Puchar Kontynentalny w swoim kraju, który odbędzie się tydzień po polskich zawodach. Organizatorzy poinformowali, że jedenaście krajów jest zainteresowanych startem i co ciekawe znajduje się wśród nich Polski. Poza nami startować będą takie reprezentacje jak: Francja, Rosja, Niemcy, Austria, Finlandia, Ukraina, Białoruś, Japonia, Słowenia i Kazachstan.

Ze względu na to, że w Schonach odbędzie się konkurs drużynowy, to obsada polskich konkursów będzie raczej słaba. Wiąże się to z tym, że nieco bardziej egzotycne kraje będa mogły wystawić w Pucharze Świata czterech zawodników. Warto też zaznaczyć, że w Polsce będzie moglo wystartować tylko pięciu Norwegów, którzy po PK w USA staracili limit osiem.

Konrad Rakowski
sklep XC-SKI.PL narty biegowe, nartorolki

Udostępnij

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarze są anonimowe. Redakcja nie odpowiada za treści czytelników.