Wyniki: biegi świat16 grudnia 2012
Bieg łączony dla Kowalczyk, punkty Pauliny Maciuszek

Rozgrywany w kanadyjskim Canmore bieg łączony 7,5km techniką klasyczną + 7,5km dowolną wygrała Justyna Kowalczyk i została liderką Pucharu Świata!
Polka linię mety minęła nie zagrożona gubiąc rywalki już w technice klasycznej. Warto dodać, że Polka w tym biegu zgarnęła pełną pulę 130 punktów wygrywająć również oba lotne finisze.
Zaciętą rywalizację o miejsce drugie stoczyły Finka Anne Kyloenen i Norweżka Vibeke Skofterud, ostatecznie to Finka okazała się minimalnie lepsza, ale rozstrzygnąć musiała analiza fotofiniszu.
Miejsce 4 wywalczyła Kristin Stoermer Steira, która co prawda najdłużej próbowała dotrzymać kroku Kowalczyk, jednak przeszacowała swoje możliwości. Tuż za Steirą finiszowała Japonka Masako Ishida, a miejsce 6 wywalczyła Valentina Shevchenko z Ukrainy.
Pierwsze w tym sezonie punkty zdobyła Paulina Maciuszek zajmując 27. miejsce z ponad dwuminutową stratą do zwyciężczyni.
PEŁNE WYNIKI BIEGU
Alicja Kaźmierska
Udostępnij
Komentarze (1)
- skile2012-12-17 20:00:07to nie są te wyniki


