Przejdź do treści
skipol.plNumer jeden w biegach narciarskich
Wyniki: biegi Polska25 lutego 2017

OOM: Kwalifikacje sprintu klasykiem dla Michała Skowrona i Kamili Boczkowskiej [WYNIKI]

boczkowska2

Podczas gdy w Lahti czołowi biegacze i biegaczki świata rywalizują o medale światowego czempionatu, na krajowym podwórku w szranki staje młodzież. Pierwszego dnia konkurencji narciarstwa klasycznego na trasach w Zakopanem rozgrywany jest sprint techniką klasyczną. Mamy już wyniki kwalifikacji.

 

W kategorii Junior A, w której wystartowało 16 chłopców na czele stawki uplasował się Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, pokonując drugiego Arkadiusza Posiadło z UKS Rawa Siedlce o niewiele ponad 3 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Patryk Borkowski z tego samego klubu. Słabiej wypadł stawiany w roli faworyta Mateusz Haratyk – reprezentant NKS Trójwieś Beskidzka znalazł się dopiero na 6. lokacie.

 

WYNIKI JUNIOR A

 

W kategorii Juniorek A kwalifikacje zwyciężyła Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna przed Justyną Pradziad z UKS Regle Kościelisko i Agatą Warło z NKS Trójwieś Beskidzka. Przewaga wynosiła 7 sekund. Na trasę również wybiegło, tak jak u chłopców, 16 zawodniczek.

 

WYNIKI JUNIOREK A

 

U chłopców w kategorii Junior B pierwsze miejsce zapisał na swoim koncie Wiktor Czaja z Nowego Sącza, który o niespełna 6 sekund wygrał z Oskarem Wysockim z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.  Trzecie miejsce to kolejny zawodnik z Nowego Sącza – Damian Dawid.

 

WYNIKI JUNIOR B

                          

U Juniorek B dwie najbardziej rozpoznawalne żeńskie twarze polskich biegów młodzieżowych. Na czele – Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Na trzeciej lokacie największa niespodzianka sprinterskich mistrzostw Polski, złota medalistka z Jakuszyc Monika Skinder. Druga – Klaudia Pytel z SRR LZS Sokół Szczyrk. Różnice w czołówce minimalne, mieszczące się w granicy 0,6 sekundy.

 

WYNIKI JUNIOREK B

 

red

Dokumenty z wynikami (4)

PDFOOM_2017 _wyniki_sprinty_kwali_JuniorA_chlopcy.pdfPobierzOtwórz w nowej karcie
PDFOOM_2017_wyniki_wali_sprinty_JuniorA_dziewczyny.pdfPobierzOtwórz w nowej karcie
PDFOOM_2017_wyniki_sprinty_kwali_JuniorB_chlopcy.pdfPobierzOtwórz w nowej karcie
PDFOOM_2017_wyniki_sprinty_KWALI_JuniorB_dziewczyny.pdfPobierzOtwórz w nowej karcie
sklep XC-SKI.PL narty biegowe, nartorolki

Udostępnij

Komentarze (7)

  • Niezadowolony zawodnik2017-02-25 15:35:08
    Bardzo kiepska organizacja. Po pierwszym dniu, jestem bardzo zawiedziony.
  • Czekacz2017-02-25 15:46:11
    Na co czekasz Panie Kubo, dlaczego nie podajesz wyników sprintów? Nie ma Cię na Olimpiadzie? A ...bo pewno nie płacą za to, w przeciwieństwie do Lig Regionalnych.
  • Kuba skipol2017-02-25 16:25:46
    Wybrałem treningi z swoim klubem. Jak ci się tak śpieszy to polecam oficjalną stronę OOM Małopolska 2017, tam na pewno będą szybciej.
  • Obiektywnie2017-02-25 18:38:59
    ..jakoś specjalnie mnie nie dziwi ze KC wybrał treningi z klubem niż przygladanie się podwórkowej imprezie, której rangę próbuje się podciągnąć nazwą.
  • xyz2017-02-25 19:48:11
    Mnie też nie dziwi. Podworkowa impreza,podworkowi sędziowie...aż żal było patrzeć na tę kpine pod nazwą olimpiada.
  • Nie pajacuk2017-02-25 16:29:47
    Do Czekacz... zrób chociaż tyle dla tych biegów co Pan K.C...!!!
  • Czekacz2017-02-25 20:27:50
    Przepraszam a co takiego wielkiego Pan K.C. zrobił dla biegów? Może mnie pajacu oświecisz?

Dodaj komentarz

Komentarze są anonimowe. Redakcja nie odpowiada za treści czytelników.