Kolejny obóz, do którego zaglądamy przed sezonem, to drużyna Słowenii. O przygotowaniach, zmianach kadrowych oraz oczekiwaniach opowiada nam Mistrz Świata Juniorów z roku 2011, Marjan Jelenko.

 

Irek Trawka: Jak przebiegają twoje przygotowania do sezonu?

 

Marjan Jelenko: Cóż, zupełnie zmieniliśmy kadrę trenerską. Naszym głównym trenerem jest teraz Joze Bercic, który w zeszłym sezonie prowadził kobiecą kadrę w skokach narciarskich. Odpowiedzialnym za bieganie będzie Robert Slabanja, który był także trenerem Petry Majdic. Mamy teraz nowy system pracy, więc Letnie Grand Prix będzie idealnym testem, żeby zobaczyć, w jakim miejscu jesteśmy. Ćwiczyliśmy bardzo dużo w domu w Kranju oraz Planicy, aby zaoszczędzić nieco pieniędzy na przygotowania po LGP. Postaramy się być w topowej formie w sezonie zimowym.

 

IT: Czy wasze przygotowania różnią się dużo od tych z zeszłego sezonu?

 

MJ: Tak, mamy teraz dużo treningów fitness oraz więcej biegamy na nartorolkach. Dobrze jest mieć kilka różnych rzeczy, ponieważ wtedy treningi stają się bardziej interesujące.

 

IT: Wspomniałeś, że chcecie zaoszczędzić trochę pieniędzy, więc powiedz, jaka jest sytuacja finansowa w słoweńskiej kombinacji norweskiej?

 

MJ: Z tego, co słyszałem to związek ma dość pieniędzy na podróżowanie na zawody Pucharu Świata, więc sytuacja finansowa nie jest taka zła. Mamy bardzo dobre warunki u siebie w kraju i myślę, że będziemy dobrze przygotowani.

IT: Jak twoje zdrowie, czy wszystko jest w porządku?

 

MJ: Mogę powiedzieć, że jak na razie wszystko jest perfekcyjnie. W sezonie przygotowawczym nie miałem żadnej kontuzji, ani nie byłem chory.

 

IT: Chciałbym się dowiedzieć, kto oprócz Ciebie wybiera się na LGP?

 

MJ: Na pierwsze zawody wybieramy się tylko ja i Gasper Berlot. W Villach powinni dołączyć do nas Jože Kamenik i Borut Mavc.

 

IT: Jakie są twoje oczekiwania względem tych startów?

 

MJ: Nie myślę wiele o wynikach. Chcę tylko zobaczyć, w jakim miejscu jestem względem innych i co jeszcze muszę poprawić przed sezonem zimowym. W sprincie drużynowym ja i Gasper chcę być bardzo wysoko, więc myślę, że będzie interesująco.

 

IT: Na koniec, jakie są twoje cele na sezon zimowy?

 

MJ: Naszym głównym celem będą Mistrzostwa Świata. W Pucharze Świata będziemy startować w każdych zawodach i tam też chcemy być najlepsi, aby mieć pewność przed Falun. Moim osobistym celem jest bycie lepszym niż w zeszłym sezonie.

 

 

Irek Trawka

 

 

PORTAL BIEGOWKI.PL POSZUKUJE REDAKTORÓW DO DZIAŁU KOMBINACJA NORWESKA. OSOBY ZAINTERESOWANE WSPÓŁPRACĄ PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY: RAFAL@SNOCH.PL