Już w najbliższy weekend kombinatorzy rozpoczynają zmagania w Letniej Grand Prix. Pora więc zajrzeć do poszczególnych obozów i zobaczyć jak przebiegają przygotowania do najbliższego sezonu. O tym co dzieje się w ekipie „Squadra Azzurra” opowiedział nam Samuel Costa.

 

„Przygotowania idą do tej pory bardzo dobrze. Na początku czerwca mieliśmy tygodniowe zgrupowanie w Riva del Garda, gdzie jeździliśmy dużo na rowerach. W lipcu nasz trener, Jochen Strobl, zorganizował obóz w Toblach, podczas którego robiliśmy wiele ciekawych rzeczy, takich jak wspinaczka, wędrowanie, jazda na rowerze, a na koniec wieczorem mieliśmy grilla :) W zeszłym roku wspólnie z ekipą trenerską zmieniliśmy sporo w sposobie przygotowań i chcielibyśmy również w tym roku kontynuować tą nową myśl. Ponieważ mamy jeszcze sporo do nadrobienia na skoczni, oddaliśmy dużo skoków w Planicy, Villach i Predazzo.”

 

Zapytałem jeszcze Samuela czy weźmie udział w zawodach LGP i jakie są jego oczekiwania względem uzyskiwanych wyników.

 

„Jochen Strobl nie powiedział nam jeszcze kto wystartuje, ale głęboko wierzę, że znajdę się w kadrze. Co do wyników to ciężko wyrokować, ale cieszyłbym się z miejsc w top 15. Czujemy się dużo lepiej na skoczni, ale dopiero starty w zawodach zweryfikują czy rzeczywiście się poprawiliśmy. Natomiast zimą mój cel to miejsce w top 20 Pucharu Świata.”

 

Rafał Snoch

 


PORTAL BIEGOWKI.PL POSZUKUJE REDAKTORÓW DO DZIAŁU KOMBINACJA NORWESKA. OSOBY ZAINTERESOWANE WSPÓŁPRACĄ PROSZĘ O KONTAKT MAILOWY: RAFAL@SNOCH.PL