Przedstawiamy Wam krótką wypowiedź Adama Probosza z Eurosportu, który w tym sezonie będzie odpowiadał za komentarz zimowego dwuboju. Na co dzień znany jest głównie z komentowania kolarstwa wspólnie z Tomaszem Jarońskim i Igorem Błachutem. W tym sezonie zmierzy się także z kombinacja norweską.

„Wiele osób twierdzi, że kombinacja to dyscyplina dla niewydarzonych skoczków oraz biegaczy. Ja uważam, że jest to bardzo trudna dyscyplina, gdzie trzeba pogodzić dwie różne specjalności i na pewno nie jest to łatwy sport.

Dla mnie faworytem numer jeden jest Jason-Lamy Chappuis. Jest najrówniejszym zawodnikiem w stawce. Kombinacja jest na tyle trudną dyscypliną, że tutaj ciężko wyskoczyć. Można mieć dzień konia i świetnie pobiec, można oddać fantastyczny skok, ale generalnie przez cały sezon trzeba być równym. Francuz spełnia te wymagania. On jeszcze nie wygrywa, ale cały czas jest w czołówce. Wielu innych zapewne będzie prowadziło w klasyfikacji generalnej, Magnus Moan, Akito Watabe, Bjoern Kircheisen będą mieli lepsze dni, jednak myślę, że Chappuis jest najrówniejszy i ten Puchar Świata raz jeszcze będzie jego.

Czy byłem zadowolony z tego, że tej zimy przypadnie mi kombinacja norweska? Owszem, byłem zadowolony. W Eurosporcie komentowałem już biegi i skoki, miałem przygody z relacjonowaniem tych dyscyplin wcześniej. W pewien sposób wychowałem się na tych zimowych sportach i zawsze je lubiłem. Bardzo się cieszę, że będę miał okazje zmierzyć się z kombinacją osobiście, a jak to wyjdzie, to między innymi wy będziecie oceniać"

Zapraszamy jutro na skoki do kombinacji, które rozpoczną się o 8:45 na głównym kanale Eurosportu. Bieg będzie transmitowany z odtworzenia o godzinie 16:00.

Piotr Walkowiak & Konrad Rakowski