images/archiwum-2012-10-20/Gottwald%20Felix.jpg

Podczas wyjazdu na trening z ekipą Luks-Ski Lubawka do Liberca, na skoczniach zlokalizowanych na wzgórzu Jested odbywało się szkolenie międzynarodowych delegatów technicznych z ramienia FISu. Polskę reprezentowali: Renata Nadarkiewicz, Agnieszka Baczkowska oraz Marek Siderek. Podczas wykładów również można było spotkać przedstawicieli takich nacji jak: Finlandia, Norwegia, Niemcy, Japonia, Czechy czy USA. Były obecne takie gwiazdy jak: Heinz Kuttin, Berni Schoedler, Jiri Parma. Zagościł także sam...Felix Gottwald!

Były już, wyśmienity reprezentant Austrii w kombinacji norweskiej po zakończeniu kariery, stanowczo podkreślał, że nie będzie się już wiązał ze sportem w żaden możliwy sposób. A tu niespodzianka! Udało mi się dowiedzieć, że Austriacki Związek Narciarski zaproponował popularnemu "Felicze" aby ten objął funkcję delegata technicznego od konkursów kombinacji norweskiej, na co Gottwald przystał.

Udało mi się zagadnąć żywą legendę kombinacji norweskiej. Niestety wielokrotny medalista nie kwapił się do rozmowy. Przedstawiając się z ramienia naszego polskiego serwisu, Felix odparł „To w Polsce ktokolwiek interesuje się kombinacją norweską?". Spytałem go także czy udzieli wywiadu dla polskich kibiców. Kombinator po cichu oznajmił mi, że on już nie udziela żadnych wywiadów, po czym poszedł za resztą grupy. Niestety nie udało się również zrobić pamiątkowego zdjęcia dla naszego serwisu.

Trochę smuci fakt, że Felix nie miał zamiaru podzielić się z nami jakimkolwiek zdaniem. Kilka osób obecnych na szkoleniu, w rozmowie z nami, stwierdziło, że to typ outsidera. Przypomnijmy, że pustelnik zajął drugie miejsce w naszej dawnej ankiecie na najlepszego kombinatora ostatnich 30 lat. Aby ją zobaczyć kliknij tutaj

Piotr Walkowiak