podmenu

Wywiady

Lista wywiadów

Johannes Hoeslfot Klaebo : Zeszły sezon przerósł moje oczekiwaniaAndreas Katz : Pracuję ciężko każdego dnia aby powrócić do biegów narciarskich [WYWIAD]Stina Nilsson, jakiej nie znacieBarbara Jezersek: Wierzę, że Justyna Kowalczyk będzie wygrywać [WYWIAD]Sensacyjna brązowa medalistka: „To nie były puste słowa”Australijka pobiegnie w Falun. "Nie doświadczyłam upału od 16 lat"Teresa Stadlober dla Skipola: „Norwescy zawodnicy są teraz za mocni”Kikkan Randall dla Skipola: „W drużynie często jestem jak starsza siostra”Krista Lahteenmaki dla Skipol.pl: „Byłam w życiowej formie na kilka dni przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi”Vrabcova-Nyvltova: lekka atletyka to moje hobbyRobin Duvillard: „Martin Fourcade jest teraz dla mnie nowym przeciwnikiem”Łukasz Bauer – o wspólnych treningach z Legkowem – w siłowni nie mam szansThomas Bing w wywiadzie dla skipol-a: "Ten wynik był dla mnie dość nieoczekiwany"Francesco De Fabiani: "Moim idolem jest Petter Northug"Eva Vrabcova Nyvltova: "To było bardzo ciężkie zadanie"Kalle Lassila: "Ten sezon jest już dla mnie skończony"Eva Vrabcova Nyvltova: "Bardzo poważnie myślałam o zakończeniu kariery"Noah Hoffman: "Lubię Szklarską Porębę, a trasy na Polanie są naprawdę wymagające"Laurien Van Der Graaff: "Przygody w Polsce nie zapomnę!"Anja Tepes: "W Polsce trenowałabym polskie dziewczyny"Mathias Fredriksson: "Ja już nie powrócę"Igor Błachut: "Kowalczykówna powinna sobie z nimi poradzić"Marc Rohde i Roman Knoblauch dla skipol-a: "Kowalczyk kontra Norweżki"Magnar Dalen: "Mistrzostwa Świata w Lahti będą nasze!"Anne Kylloenen: "Pracowałam na to wiele lat"Ingvild Flugstad Oestberg: "Ona nam bardzo pomaga"Sami Jauhojaervi: "Zamierzam walczyć o medale na MŚ w Dolinie Płomieni"

Wywiady: BIEGI ŚWIAT

klaebo biegi narciarskie norwegia

Johannes Hoeslfot Klaebo : Zeszły sezon przerósł moje oczekiwania

Wschodząca gwiazda biegów narciarskich na świecie, Norweg Johannes Klaebo w rozmowie z www.xc-ski.de opowiada o ostatnich miesiącach, swoim koledze z reprezentacji – Petterze Northugu oraz ambicjach i celach na przyszłość.

Komentarzy: 0

2017-10-15 19:34

Czytaj więcej
niemcy

Andreas Katz : Pracuję ciężko każdego dnia aby powrócić do biegów narciarskich [WYWIAD]

Andreas Katz – niemiecki biegacz narciarski, którego największym dotychczasowym sukcesem jest brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata po roku przerwy spowodowanej kontuzją powraca do biegów narciarskich.

Komentarzy: 0

2017-10-07 20:05

Czytaj więcej
nilsson_stina

Stina Nilsson, jakiej nie znacie

Tutaj Stina Nilsson mówi o wszystkim – otwiera się wywiad Johana Eska z narciarką, który u progu sezonu 2016/17 w oryginale opublikował Dagens Nyheter. Wywiad z pewnością zasługuje, by przetłumaczyć część fragmentów czytelnikom Skipola.

 

Komentarzy: 0

2016-10-17 13:54

Czytaj więcej
biegi narciarskie słowenia

Barbara Jezersek: Wierzę, że Justyna Kowalczyk będzie wygrywać [WYWIAD]

Barbara Jezersek jest słoweńską biegaczką narciarską, zawodniczką klubu TSK Merkur. Urodzona w Kranju biegaczka pierwsze punkty PŚ zdobyła 1. stycznia 2011 roku w Oberhofie. Udało mi się z nią porozmawiać i zapytać o to, jak zaczęła się jej przygoda z narciarstwem oraz poprosiłam o opinię, czy Justyna Kowalczyk będzie w stanie wrócić do najwyższej dyspozycji. Od 25 lipca do końca sierpnia tego roku Barbara startowała w Nowej Zelandii i Australii dziesięć razy, tylko raz wypadając poza podium. Zapraszam do lektury!

Komentarzy: 0

2015-10-23 11:09

Czytaj więcej
Gregg

Sensacyjna brązowa medalistka: „To nie były puste słowa”

Śnieg w Falun był dużym zaskoczeniem. Wyniki, które po wyścigu na 10 kilometrów techniką łyżwową zobaczyli kibice, były szokiem. Nieznana wcześniej nikomu Caitlin Gregg sensacyjnie sięgnęła po brązowy medal mistrzostw świata. O uporze, codzienności i przykładzie dla dzieci opowiedziała w Falun Michałowi Chmielewskiemu.

 

fot. Jess Diggins i Caitlin Gregg (z prawej) z medalami MŚ

Komentarzy: 0

2015-02-25 11:37

Czytaj więcej
bottomley

Australijka pobiegnie w Falun. "Nie doświadczyłam upału od 16 lat"

Wiosna, zima, jesień, zima, wiosna, zima. Bycie narciarzem w Australii oznacza pominięcie w kalendarzu jednego drobnego szczegółu. - Nie widziałam lata od 16 lat – mówi Esther Bottomley, biegaczka z kojarzonego z wiecznymi upałami kontynentu.

Komentarzy: 0

2015-02-18 06:28

Czytaj więcej
stadlober

Teresa Stadlober dla Skipola: „Norwescy zawodnicy są teraz za mocni”

Teresa Stadlober to młoda Austriaczka, która ma na swoim koncie m.in. złoty medal Mistrzostw Świata juniorów oraz U-23 w biegach narciarskich. W tym sezonie zawodniczka mierzy jeszcze wyżej i chce osiągnąć dobry wynik na imprezie seniorskiej. W rozmowie z Irkiem Trawką opowiada o swoich celach na przyszły sezon oraz o popularności biegów narciarskich w Austrii.

Komentarzy: 0

2014-12-22 16:45

Czytaj więcej
Randall

Kikkan Randall dla Skipola: „W drużynie często jestem jak starsza siostra”

Na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu wydaje się, że Kikkan Randall nie może doczekać się rywalizacji w zawodach Pucharu Świata. W rozmowie z Irkiem Trawką biegaczka opowiada o przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, rozczarowujących Igrzyskach Olimpijskich oraz dlaczego farbuje włosy na różowo.

Komentarzy: 0

2014-11-25 07:59

Czytaj więcej
Krista

Krista Lahteenmaki dla Skipol.pl: „Byłam w życiowej formie na kilka dni przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi”

Kristy Lahteenmaki bez wątpienia nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to zawodniczka, która od kilku lat należy do światowej czołówki w biegach narciarskich. W rozmowie z naszym portalem fińska narciarka opowiada m.in. o tym jak zaczęła się jej przygoda z biegówkami, w jakim wyścigu indywidualnym daje sobie największe szanse na medal na Mistrzostwach Świata oraz nowym szkoleniowcu reprezentacji Suomi Reijo Jylhae. Zapraszamy do lektury.

Komentarzy: 0

2014-11-02 12:02

Czytaj więcej
Eva Vrabcova

Vrabcova-Nyvltova: lekka atletyka to moje hobby

Po naprawdę dobrej zimie w jej wykonaniu, wiosna była dla reprezentantki Czech fatalna. Eva Vrabcova-Nyvltova zachorowała na mononukleozę i dopiero w lipcu wróciła do treningów. Co ciekawe zaczęła świetnie prezentować się w lekkiej atletyce.

Komentarzy: 0

2014-09-15 19:28

Czytaj więcej
Duvillard

Robin Duvillard: „Martin Fourcade jest teraz dla mnie nowym przeciwnikiem”

Przygotowania do sezonu idą pełną parą, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co dzieje się w poszczególnych ekipach. O tym, co słychać w drużynie Francji opowiedział nam Robin Duvillard.

Komentarzy: 0

2014-08-22 19:05

Czytaj więcej
Lukas_Bauer_biegi_narciarskie

Łukasz Bauer – o wspólnych treningach z Legkowem – w siłowni nie mam szans

Po poprzednim, olimpijskim sezonie 2013/2014 reprezentant Czech brał pod uwagę zakończenie kariery,  postanowił jednak trenować dalej   i rozpoczął nowy czteroletni (olimpijski) cykl  przygotowań. Poniżej fragmenty wywiadu udzielonego przez zawodnika dla  Czeskiego Związku Narciarskiego.

Komentarzy: 0

2014-08-06 12:50

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p