Duvillard

Przygotowania do sezonu idą pełną parą, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co dzieje się w poszczególnych ekipach. O tym, co słychać w drużynie Francji opowiedział nam Robin Duvillard.

 

Czy możesz mi powiedzieć kilka wiadomości z twoich przygotowań do sezonu?

Czuje się naprawdę dobrze. Treningi idą naprawdę dobrze i mogę wykonywać wszystkie moje plany bez kłopotów. Przebywam aktualnie z moim zespołem w Les Menuires gdzie mamy zaplanowane krajowe mistrzostwa na nartorolkach.

 

Twoje przygotowania różnią się od tych z zeszłego sezonu?

Nie, utrzymałem główny kierunek treningu, ale ciągle podnoszę jego jakość. To dało mi dobre wyniki w tamtym sezonie, więc chce to kontynuować, aby w końcu stanąć na podium.

 

Jak twoje zdrowie? Czy miałeś problemy z kontuzjami?

Aktualnie jest wszystko w porządku, ale miałem mały naciek w kolanie w czasie wiosny. Bardzo mi to przeszkadzało zwłaszcza w czasie biegania. Miałem ten sam problemy w zeszłym roku i był to mój najlepszy sezon w historii, więc nie należy się tym martwić.

 

Przed sezonem zimowym masz w planach jakieś starty?

Cóż startowałem w Norwegii w Blink Festiwal i miałem tam dobre wyniki zwłaszcza w pierwszym biegu pod górę.  W ten weekend będziemy ściągać się w krajowych mistrzostwach i myślę, że wystarczy na ten rok. Następne starty planuje dopiero w listopadzie.

 

W Soczi zająłeś 6. miejsce w biegu na 50km stylem dowolnym oraz wywalczyłeś brązowy medal w sztafecie. Myślę, że wywiozłeś z Rosji dobre wspomnienia?

To prawda. Wspomnienia do końca życia zdecydowanie.  Zwłaszcza ten medal w sztafecie to były absolutnie magiczne momenty dla całego zespołu.

 

Wiemy, że Martin Fourcade chce wystartować na Mistrzostwach Świata w Falun. Jaka jest twoja opinia na ten temat?

Martin jest moim dobrym przyjacielem. Mieszkamy w tym samym miejscu i często razem trenujemy. Nie jestem zaskoczony, że chce startować z biegaczami, ponieważ reprezentuje naprawdę bardzo dobry poziom na nartach.  Byłbym bardzo zadowolony gdybym wystąpił razem z nim w sztafecie, jednak najpierw muszę się do niej zakwalifikować, więc Martin jest teraz dla mnie nowym przeciwnikiem.

 

 Chciałbym się dowiedzieć, czy biegi narciarskie są popularne we Francji, czy może jesteście w cieniu biathlonu lub narciarstwa alpejskiego?

We Francji tylko jedna czwarta osób interesuje się sportami zimowymi, więc jesteśmy w cieniu wielu sportów takich jak: piłka nożna, kolarstwo lub tenis. W narciarstwie alpejskim Francja ma wielkie tradycje i myślę, że jesteśmy w cieniu tego sportu.  Biathlon jest teraz bardzo popularny u nas dzięki takim gwiazdą jak Raphael Poirée, czy teraz Fourcade. Nasz medal był bardzo dobrą promocją, ale to nie wystarczy, aby biegi stały regularnie transmitowane przez krajowe telewizje.

 

Jakie są twoje cele na sezon zimowy?

Chciałbym, aby mój poziom ciągle wzrastał oraz w każdym biegu w stylu dowolnym walczyć o podium.

 

Irek Trawka