eva

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową jaką przeprowadziliśmy z jedną z barwnych postaci sezonu 2013/2014 w biegach narciarskich. Mowa o reprezentantce Czech, czyli Evie Vrabcovej Nyvltovej.


Ireneusz Trawka: Jak przebiegły Twoje przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Soczi? Gdzie przebywałaś po zawodach Pucharu Świata w Novym Mescie?

Eva Vrabcova Nyvltova: Wraz z częścią drużyny przebywaliśmy w Passo di Lavage, ale przyznam, że nie byłam zbytnio zadowolona z tego zgrupowania, ponieważ nie przepadam za treningami na tak sporych wysokościach, a co za tym idzie za ich częstotliwością.

IT: Sezon 2012/2013 nie był dla Ciebie zbyt dobry, ale ten jest zupełnie inny, przełomowy.

EVN: Tak, ten rok jest dla mnie bardzo dobry i jestem bardzo sczęsliwa. Ostatni sezon był bardzo ciezki, szczególnie dla mojej psychiki i strony fizycznej. Bardzo poważnie myślałam o zakończeniu kariery.

IT: Jakie warunki panują aktulanie w Soczi, w Krasnej Polanie?

EVN: Aktualnie jest dosyć słonecznie. Temperatura powietrza sięga -8 stopni, a  śniegu - 11 stopni.

IT: W jakich konkurencjach będziesz startowała podczas igrzysk?

EVN: W Skiathloniem, w biegu indywidualnym na 10 km klasykiem, w sztafecie, a takze w biegu ze startu wspólnego na 30 km łyżwą. Nie będe startowała w sprintach indywidulanych oraz w drużynowych.

IT: Eva, nie wiem czy wiesz, ale zdobyłaś więcej punktów w tym sezonie do klasyfikacji generalnej niż cała kadra Polski, wyjąwszy Justynę Kowalczyk.

EVN: Justyna jest dla mnie najlepsza i myslę, że wygra bieg na 10 km technika klasyczną.

IT: Jakie stawiasz sobie cele na nadchodzące igrzyska? Z jakich rezultatów będziesz zadowolona?

EVN: Ja bardzo nie lubię rozmawiać o moich przyszłych rezultatach.To jest mój sekret ;)

Rozmawiał: Ireneusz Trawka