Nadszedł czas na kolejny wywiad jaki udało nam się przeprowadzić podczas Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie. Bohaterką dzisiejszej rozmowy jest młoda, obiecująca zawodniczka z Finlandii. Zawodniczka reprezentująca klub Kainuun Hiihtoseura - pochodząca i mieszkająca w Kaajani - Anne Kylloenen. W rozmowie uczestniczyła także Alicja Kosman.Piotr Walkowiak: To Twój pierwszy start w Polsce w kadrze narodowej, jak oceniasz swój pobyt oraz start w Szklarskiej Porębie?

Anne Kylloenen: Tak, można powiedzieć, że to debiut zarówno w kadrze jak i w Polsce. Podoba mi się tutejsza atmosfera, jest naprawdę niesamowita, fajna aura bije od tych wszystkich kibiców, których jest sporo.

Alicja Kosman: Co sądzisz o tutejszych trasach, podpasował Ci profil, jak ocenisz swoje występy?

AK: Trasa nie była zbyt wymagająca, na starcie można tutaj się nieźle rozpędzić. Wczoraj w sprincie, w prologu zajęła 3 miejsce, lecz później było już nieco gorzej, zostałam w pewnym momencie zablokowana na finiszu i nie zdołałam już dalej się przesunąć. W dzisiejszym starcie indywidualnym na 10 kilometrów klasykiem zajęłam 28 miejsce, jestem zawiedziona...

AK: Pogoda chyba Ci nie sprzyjała...

AK: Tak to prawda, biegło się ciężko, wolałabym aby to była technika dowolna, a przy tym lepsza pogoda.

PW: Czy powołanie Ciebie do kadry było dla Ciebie niespodzianką czy raczej byłaś pewna, że taka decyzja nastąpi?

AK: Pracowałam na to od wielu, wielu lat. Początkowo w swoim klubie w rodzinnym Kajaani. Cieszę się, że moje starty zostały docenione i zostałam powołana do kadry narodowej.

PW: Jaka atmosfera przebiega w drużynie?

AK: Atmosfera jest bardzo dobra, tworzymy zgrany team, potrafimy razem rozwiązywać problemy i wspólnie trenujemy.

PW: Szczególne postanowienia dotyczące końcówki sezonu i przyszłego?

AK: Chciałabym finiszować w pierwszej dziesiątce klasyfikacji sprintu i w pierwszej dwudzieste w klasyfikacji generalnej, potem wakacje, odpoczynek, kolejny zgrupowania i walka w następnym sezonie o czołowe pozycje i kto wie, może o jakiś medal na Mistrzostwach Świata ;)

Rozmawiali: Alicja Kosman, Piotr Walkowiak