Bury

Ostatni dzień rywalizacji w Planicy, to bieg ze startu wspólnego stylem dowolnym. Na starcie mogliśmy zobaczyć jednego reprezentanta Polski, Dominika Burego, który spisał się rewelacyjnie zajmując drugie miejsce. 

 

 

Ostatni dzień rywalizacji w ramach Alpen Cup, to biegi techniką łyżwową. Świetnie spisał się nasz reprezentant Dominik Bury, któy na dystansie 20 km, zajął drugie miejsce ulegając jedynie zawodnikowi z Austrii, Maxowi Hauke. Mijesce trzecie zajął Bernhard Tritscher, ze stratą nieco ponad osmiu sekund. 

To drugie podium naszego zawodnika w Planicy. We wczorajszych biegach indywidualnych stylem klasycznym, zajął bowiem trzecie miejsce. 

 

WYNIKI

 

W kategorii U20, zawodnicy do pokonania mieli 15 km. Zwycieżył Jules Chappa, który o dwie sekundy wyprzedził Niemca Friedricha Moch, na miejscu trzecim uplasował się Vladimir Kozlovsky. Polacy nie startowali. 

WYNIKI

 

Wśród Pań, również na dystansie 15 km, wygrała Ilaria Debertolis, która na finiszu okazała się być najlepsza. Miejsce drugie i trzecie zajęły kolejno Laura Chamiot z Francjii, oraz Elisa Brocard z Włoch. Pierwszą trójkę dzieliło od siebie zaledwie 0,4 sekundy. Warto dodać, że ósma na mecie Nadine Hermann, straciła do zwyciężczyni niespełna 12 sekund, co pokazuje jak wyrównana była rywalizacja wśród kobiet. 

 

WYNIKI

 

Na najkrótszym dystansie, czyli 10 km. Rywalizowały dziś zawodniczki w kategorii U20. Zwycięstwo odniosła Barbora Havlickova, przed dwoma Niemkami.  Lisą Lohmann oraz Amelie Hofmann. Również warto odnotować, że pierwsza ósemka na mecie, zmieściła się w minucie straty do zwyciężczyni. 

 

WYNIKI 

 

 Natalia Surdyka