Jessica Diggins

Jessica Diggins w przedsezonowym wywiadzie, którego udzieliła na początku października opowiedziała o swoich odczuciach po zdobyciu historycznego, złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w biegach narciarskich dla Stanów Zjednoczonych, o tym jak przygotowywała się do kolejnego sezonu oraz celach, które wciąż przed sobą stawia i pomagają jej utrzymać wysoką motywację. Wywiad dla fondoitalia.it przeprowadził Paolo Romano.

 

Dwudziestosiedmioletnia Jessica Diggins, od kilku lat coraz to bardziej skutecznie rywalizuje na najwyższym światowym poziomie w biegach narciarskich. W zeszłym sezonie zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niewątpliwie jedną z ulubionych konkurencji narciarskich Diggins jest sprint drużynowy techniką dowolną. To w nim w 2013 roku w Val di Fiemme została Mistrzynią Świata, a w tym roku w PyeongChang wywalczyła złoty krążek Igrzysk Olimpijskich. "To była dla mnie specjalna chwila. Byłam bardzo wzruszona, ponieważ tego wieczoru towarzyszyli mi rodzice i mój narzeczony. Myślę, że był to bardzo ważny  sukces dla biegów narciarskich w USA. Cały sztab ludzi pracował na ten wynik."

 

Po najlepszym w swojej karierze sezonie Jessie odbyła tradycyjny okres roztrenowania podczas którego wzięła udział w wielu spotkaniach z mediami, oglądała walkę w playoff-ach swojej ulubionej drużyny hokejowej - Minnesota Wild i promowała organizację "Protect our Winters" (Chrońmy naszą zimę), której celem jest przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu, aby nasi następcy również mogli biegać na nartach. Od początku maja rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu. "Wciąż jest wiele rzeczy, które chciałabym wygrać i chcę się dużo poprawić. Nie biegam najpiękniej technicznie, ale moja technika klasyczna z roku na rok staje się coraz lepsza. Jednym z moich głównych celów jest zdobyć złoty medal Mistrzostw Świata dla USA w sztafecie 4x5km. Spróbuję też powalczyć o zwycięstwo w cyklu Tour de Ski, indywidualny medal Mistrzostw Świata lub Igrzysk Olimpijskich, chciałabym przywieźć do USA kryształową kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata!"

 

Źródło: FIS, fondoitalia.it

Arkadiusz Posiadała