niemcy

Andreas Katz – niemiecki biegacz narciarski, którego największym dotychczasowym sukcesem jest brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata po roku przerwy spowodowanej kontuzją powraca do biegów narciarskich.

 

Niemiec Andreas Katz z powodu kontuzji barku, której nabawił się w lipcu zeszłego roku opuścił sezon 2016/2017 Pucharu Świata i Mistrzostwa Świata w Lahti. Teraz jego celem jest przygotować się do Igrzysk w PyeongChang. W wywiadzie, który został opublikowany na stronie FIS Andreas opowiada o trudnościach, które napotykały go po doznaniu kontuzji. „Nie potrafiłem sam nic zjeść, nie mogłem prowadzić samochodu przez kilka miesięcy, potrzebowałem pomocy cały czas. Powrót do sprawności mojego barku kosztował mnie wiele pracy i cierpliwości.”

Na pytanie czy Andreas jest zadowolony z obecnego sezonu przygotowawczego i jak wygląda jego plan treningowy odpowiada : „Po mojej kontuzji zostałem przesunięty do drugiej kadry narodowej. Jestem w trakcie drogi do powrotu. Moim planem jest wrócić do drużyny na Puchar Świata najszybciej jak będzie to możliwe .”

Katz po raz ostatni wystąpił w Pucharze Świata w marcu 2016 roku. Ciężko pracuje przed zbliżającą się zimą aby wypaść z jak najlepszej strony podczas Igrzysk Olimpijskich w Korei.

Pełny wywiad po angielsku tutaj : TUTAJ

 

Źródło / zdjęcie : fis-ski.com

Arkadiusz Posiadała