Skowron

Zapraszamy do zapoznania się z rozmową, którą przeprowadziliśmy po dzisiejszych zawodach SNS, z Piotrem Skowronem z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, który triumfował dzisiejszego dnia na Polanie Jakuszyckiej. Rozmowa traktuje temat nie tylko wspomnianych zawodów.


Piotr Walkowiak: Jak oceniasz dzisiejsze warunki śniegowe w Jakuszycach, rywalizację w biegu? Miałeś jakiś plan taktyczny?

Piotr Skowron: Warunki pogodowe w Jakuszycach były dzisiaj dobre, ale na trasie nie mieliśmy za wiele śniegu. Biegło mi się bardzo dobrze i z tego jestem zadowolony, ponieważ podczas ostatnich startów czułem się źle. Starałem się utrzymać dobre tempo przez cały dystans. Przesyłam gratulacje dla wszystkich uczestników!

PW: Będziesz startował w kolejnych edycjach SNSa? Można powiedzieć, że to poniekąd Twoja droga do Biegu Piastów na 50km techniką klasyczną ze startu wspólnego?

PS: Raczej nie wystartuje w kolejnym SNSie. Fakt, że Bieg Piastów jest dla mnie bardzo ważnym startem, ale nie przygotowuje się do niego przez starty w zawodach SNS.

PW: W tym sezonie Bieg Piastów jest Twoim głównym celem czy pozostaje coś jeszcze?

PS: Bieg Piastów jest jednym z celów i bardzo lubie właśnie 50-tkę w Jakuszycach, liczę na dobry wynik. Są jeszcze zawody FIS, ale ostatnio poszło mi fatalnie. Miałem złą formę, dopiero teraz czuję, że biega mi się lepiej.

PW: Piotr, a co z Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski w Supraślu oraz Mistrzostwami Polski Seniorów na Kubalonce?

PS: Tam również wystartuję. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony zarówno w mistrzostwach młodzieżowców jak i seniorów.

PW: Nawiązując jeszcze na chwilę do biegów długodystansowych... W przyszyłm sezonie możemy się spodziewać, że będziesz startował również w maratonach narciarskich za granicą?

PS: Jest to jedno z moich marzeń aby startować w biegach Worldloppet oraz Euroloppet. Jeśli tylko będą odpowiednie możliwości, to na pewno wystartuję w maratonie za granicą.

Rozmawiał: Piotr Walkowiak