images/Sezon2012-2013/Biegi_narciarskie/Polska/Cempa%20Wieslaw.jpeg


Dzisiejszego dnia skontaktowałem się z trenerem kadry młodzieżowej Polski w narciarstwie biegowym, Wiesławem Cempą, którego zapytałem o nadchodzące plany startowe jego teamu.


Piotr Walkowiak: Czy mógłby trener nakreślić nadchodzące plany startowe swoich podopiecznych?

Wiesław Cempa: W nadchodzącą niedzielę udajemy się do Santa Caterina na zgrupowanie oraz pierwsze starty w zawodach FIS. Następne przeniesiemy się do Seefeld, gdzie zaplanowane mamy trzy starty (6.-8.12.2013). Kolejny weekend zaplanowany jest w ST. Ulrich/Pillerseetal (13.-15.12.2013), gdzie wystartujemy w Alpen Cupie. W dniach 21.-22.12.2013. zawodnicy powalczą w czeskich Hornich Miseckach, w Slavic Cupie, gdzie rozegrane zostaną również kwalifikacje do Mistrzostw Świata Juniorów w Val di Fiemme. Jeśli dani zawodnicy zrobią odpowiednią liczbę FIS punktów wcześniej, w zawodach Alpen Cup, to nie będą musieli się kwalifikować w Miseckach.

PW: Jak minął Wasz sezon przygotowawczy?

WC: Sezon przygotowawczy został dobrze przepracowany. Byliśmy dwa razy na lodowcu, trzy razy na zgrupowaniu w Zieleńcu, a także w Zakopanem oraz we Wałczu. W Wałczu gościliśmy w czerwcu, Zieleniec został rozłożony na lipiec, sierpień oraz wrzesień. Na przełomie października i listopada wybraliśmy się na lodowce i już wyruszamy na ostatnie szlify oraz pierwsze starty.

Rozmawiał: Piotr Walkowiak