Krótki wywiad z trenerem UKS Regle Kościelisko Jerzym Leśnikiem, dotychczasowym "królem polowania" na Olimpiadzie Młodziezy Podkarpackie 2013.

Angelika Leśnik-Barglik;
Panie Jurku proszę opisać nam wrażenia po dwóch dniach rywalizacji na OOM w Wołosatym czy Mateusz i Joasia zaskoczyli zdobywając złote medale??
Jerzy Leśnik: Postawa Mateusza (Mateusz Chowaniak-red.) mnie nie zaskoczyła, wiedziałem ,że jest w dobrej dyspozycji i sobie poradzi ,pokazał to w startach w Czechach i Austrii zajmując trzecie miejsca, może nie liczyłem na dwa zlota, ale tym bardziej jestem zadowolony. Asia ( Joanna Rysula-red.) w trakcie eliminacji do Eyowf-ów zachorowała i po dobrym starcie w Szklarskiej Porębie leczyła przeziębienie, z tego też powodu nie była na zawodach w Austrii ,powrót do dobrej dyspozycji pokazała wygrywając bieg w Dusznikach a teraz pokazuje wysoką dyspozycję .

A.L-B; Czy może pan potwierdzić ze wyprzedza Pan konkurencje doborem smarów i z trafnoscią smarowania nart do warunków jakie panują na trasach??                                    
J.L
; Smarowanie na tych zawodach nie należy do łatwych,ale myślę że jest wśrod trenerów wielu dobrych ”smarowaczy” i wszyscy jakoś dają radę.

ALB; Co zadecydowało ze Asia wystartowała na nartach Mateusza??                                    
J.L
; . W dniu wczorajszym okazał się najlepszy wariant na nartach tak zwanych zerówkach dlatego Mateusz, kiedy tuż przed startem zaczął padać śnieg wziął narty Asi i wygrał ,a już za dziesięć min.o złoto walczyła Asia.

ALB; Jak przebywa organizacja zawodów?? jakie są plusy i minusy??
JL: Olimpiada Młodzieży przebiega spokojnie i w dobrej atmosferze

ALB; Czy ma pan plan taktyczny na jutrzejszy bieg 10 km techniką łyżwową i czy może pan podać składy na niedzielny bieg sztafet??
JL
; Jutro 10 i 5 km dowolnym, w niedziele kończymy sztafetami sprint team, mamy tylko skład kobiet Joanna Rysula i Angelika Stanek.

ALB; Trzymamy Kciuki i życzymy powodzenia w weekendowych startach.
JL;
Nie dziękujemy !!

Rozmawiała Angelika Leśnik- Barglik