Zapraszamy do zapoznania się z rozmową, którą przeprowadziliśmy z zawodniczką polskiej kadry młodzieżowej, pochodzącą z Kościeliska, Magdaleną Kozielską.

Angelika Leśnik-Barglik
: Zapewne wielu z czytelników naszego serwisu chciałoby się dowiedzieć kiedy miałaś pierwszą styczność z narciarstwem biegowym i dlaczego akurat wybrałaś tą dyscyplinę. Może ktoś szczególnie zachęcił Cię do biegania na nartach, zdradzisz imię prekursora?

Magdalena Kozielska: Miłość do sportu wynikła z mojej nadpobudliwości. Ponieważ było mnie wszędzie pełno w domu mama zaproponowała żebym swoją energię rozładowała próbując jakiegoś sportu, a prowokatorem był tata Vice Mistrz Polski w stylu wolnym w zapasach. Mistrz Polski w Judo, zdobył czarny pas, Wielokrotny Mistrz Wojska Polskiego w Biegach na orientacje. Swoje treningi rozpoczęłam pod okiem Trenera Leśnika :)

ALB: Opowiedz nam o sobie i przedstaw nam pokrótce wyniki sportowe jakie osiągnęłaś do tej pory, który dla Ciebie jest najważniejszy i dlaczego?

MK: Moje najlepsze wyniki ;) 21 Medali Mistrzostw Polski, 13 miejsce EYOF według mnie świetne wyniki dopiero przede mną, jestem jeszcze młoda :) Każde zawody są dla mnie ważne.

ALB: Czy jesteś zadowolona ze szkolenia w kadrze, w której obecnie jesteś, czy chciałabyś coś zmienić?

MK: Tak jestem zadowolona, mamy nowego fajnego trenera. Jest dobrym człowiekiem i świetnym trenerem ( zna się na robocie )oraz trenerkę Urszulę Migdał, która jest ze mną od początku pobytu w kadrze, do tego realizujący się team jest super. Nie każdy może być na moim miejscu. Co prawda z roku na rok są różne zmiany i ciężko skupić się na konkretnym wyniku! Zmieniają się trenerzy, plany treningowe przez co osiągniecie konkretnego wyniku w ciągu roku jest bardzo ciężkie. Co do zmian ja niestety nie decyduje, od tego są wyższe sfery. Ja jestem tylko od czarnej roboty. A jeżeli my zawodnicy mielibyśmy szanse zmienić coś, to ja bym chciała mieć możliwość popracować dłużej niż rok z jednym trenerem i wtedy poczekać na efekty.

ALB: Jakie barwy klubowe reprezentujesz na zawodach w Polsce i na Świecie?

MK: UKS Regle Kościelisko od samego początku.

ALB: Czy chciałabyś aby w przyszłości zrezygnowano z kadr narodowych i całe szkolenie pozostało w macierzystych klubach przy trenerach, którzy odkryli twój talent i tak naprawdę Cie wszystkiego nauczyli?

MK: Wszystko ma swoje dobre i złe strony.

ALB: Który trener według Ciebie w Polsce jest najlepszym fachowcem w biegach narciarskich?

MK: Myślę ze każdy trener jest dobrym trenerem tylko musi znaleźć się zawodnik do pary.

ALB: Czy jest ktoś szczególny z zawodniczek/zawodników rywalizujących w Pucharze Świata oprócz Justyny Kowalczyk komu mocno kibicujesz? Może jest Twoim wzorem?

MK: Moim idolem zawsze była jest i będzie Stefania Belmondo.

ALB: Czym zajmujesz się poza biegami narciarskimi? Co wypełnia Twój wolny czas?

MK: Poza biegami narciarskimi to aktywnie spędzam czas, wszędzie mnie pełno do końca roku jestem Sportową Miss Podhala przez co otrzymuję rożne propozycje i zaproszenia.

ALB: Czy masz jakieś szczególne postanowienie bądź cel noworoczny? Które zawody będą dla Ciebie najważniejsze?

MK: Jednym z moich marzeń jest start w Tour de Ski. A cele na sezon znam ja i trener.

Rozmawiała: Angelika Leśnik-Barglik