skinder

Monika Skinder – 16 letnia zawodniczka klubu MULKS Grupa Oscar z Tomaszowa Lubelskiego, Mistrzyni Polski Seniorek w sprincie techniką dowolną i multimedalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii Juniorek Młodszych w zeszłym sezonie. Jedna z najbardziej uzdolnionych zawodniczek młodego pokolenia w Polsce w wywiadzie dla Skipola, serdecznie zapraszamy!

 

Cześć Moniko, wracasz właśnie z Mistrzostw Europy we wrotkarstwie szybkim, jak Ci poszło?

Cześć, właśnie wróciłam z Mistrzostw Europy i szczerze mówiąc jestem zadowolona, mimo tego, że wyniki nie są imponujące. Poziom między Mistrzostwami Polski a Mistrzostwami Europy jest bardzo wysoki, więc ciężko jest zająć tam wysokie miejsca. Rolki traktuję jako odskocznię od nart, ponieważ nie jest to sport olimpijski i nie wiążę z nimi przyszłości.

 

Twoim priorytetowym sportem są biegi narciarskie? Rolki podobnie jak nartorolki traktujesz jako element przygotowań? Możesz opowiedzieć jakie korzyści w kontekście biegówek daje Ci trening na rolkach?

Tak, najwięcej czasu poświęcam nartom, a rolki i nartorolki są elementem przygotowań do sezonu. Wydaje mi się, że rolki dużo pomagają mi w technice łyżwowej, jak zresztą widać po wynikach mojego klubu, poprawiają koordynację ruchową i wzmacniają mięśnie nóg.

 

Zmienię trochę temat, w ubiegłym sezonie niejednokrotnie meldowałaś się na podium zawodów ogólnopolskim, z Mistrzostwami Polski na czele, startowałaś również w zawodach międzynarodowych, jak podsumujesz ten sezon? Który ze swoich biegów uważasz za najlepszy

Ten sezon był dla mnie bardzo udany i przełomowy, ponieważ dostałam się do kadry młodzieżowej, co jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Zdobyłam dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów i ten najważniejszy, czyli złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie. Oczywiście uważam, że najlepszym biegiem był sprint na MPS. Jest to dla mnie bardzo duże osiągnięcie i przystępując do startu nawet nie myślałem o pierwszej trójce, więc było to miłe zaskoczenie.

 

skinder

Monika Skinder na zdjęciu z autorem (foto.Paweł Żółkiewski) na podium Tomaszowskiej Setki

 

Gratuluję Ci osiągnięć i powołania do kadry. Jakie są Twoje najbliższe cele i największe marzenia związane ze sportem?

Dziękuję :) Teraz najważniejsze jest dla mnie, żeby się dobrze przygotować do sezonu zimowego. Celem na zimę są medale na OOM i wysokie miejsca na zawodach międzynarodowych. Moim największym marzeniem, jak chyba każdego sportowca, jest medal olimpijski.

W takim razie życzę Ci aby olimpijskie marzenie jak najszybciej stało się celem, osiągniętym celem i dziękuję za rozmowę.

 

Arkadiusz Posiadała