30 stycznia Paraolimpijczycy startowali w biegu na średnim dystansie techniką łyżwową. Katarzyna Rogowiec stanęła na najwyższym stopniu podium. Był to 4 bieg sezonu i 4 zwycięstwo Rogowiec.

Po biegu powiedziała: "Czuję się mocna. Założyłam, że wygram Biegowy Puchar Świata i na razie wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku.”

Tuż po zakończeniu biegów zawodnicy przenieśli się z Cable do oddalonego o kilkaset mil Minneapolis. Wieczorem, na zaproszenie grupy Polaków mieszkających w Minneapolis Paraolimpijczycy z trenerami wzięli udział w odświętnej kolacji.

31 stycznia był dniem oficjalnego treningu, następnego dnia - 1 lutego przyszedł czas na kolejny start. W Wirth Park, Minneapolis, rywalizowano w biegach sprinterskich techniką klasyczną. Trudne biegi dla zawodników biegających bez użycia kijów jak Rogowiec. Polka przebrnęła rozgrywane na dystansie 1,2km biegi kwalifikacyjne, ćwierćfinały, półfinały, a w finałowym biegu została sklasyfikowana na 3 miejscu, zdobywając kolejne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata - tym razem 60.

Katarzyna Rogowiec konsekwentnie zmierza w kierunku obranego celu na ten sezon - zdobycia największej Kryształowej Kuli za największą liczbę punktów w Pucharze Świata 2011/2012.

WYNIKI KOBIET:

  1. Maija Jarvela (Finlandia)                            3:21.45
  2. Shoko Ota (Japonia)                                   3:26.14
  3. Katarzyna Rogowiec (Polska)                    3:27.45
WYNIKI MĘŻCZYZN:

  1. Roman Petushkov (Rosja)
  2. Irek Zaripov (Rosja)
  3. Chris Klebl (Kanada)
     7.   Kamil Rosiek (Polska)

2 lutego, zostanie rozegrany ostatni bieg Pucharu Świata w USA - długi dystans techniką łyżwową.
Kolejna relacja po biegu.