Katarzyna Rogowiec zwyciężyła w pierwszym biegu Biegowego Pucharu Świata, 15km techniką dowolną, Total Climb (TC) 182m rozgrywanego podobnie jak zawody biathlonowe w norweskim Sjusjoen.

Po startach biatlonowych przyszedł czas na biegi. Bardzo wymagające okrążenie 5km kobiety stojące pokonywały 3 razy. Total Climb, który charakteryzuje trudność trasy przy homologacjach wyniósł wg danych organizatora 182m. Konfiguracja trasy trudna dla Katarzyny, która biega w grupie LW5/7 tj. bez używania kijów.

Rogowiec po biegu powiedziała:

Na ostatnim, trzecim okrążeniu było najtrudniej, ale płyny energetyczne podawane przez trenera Stanisława Ślęzaka i informacje z przebiegu biegu podawane przez trenera Witolda Koperniaka były nieocenione! Wszystko to budowało zwycięstwo. W warunkach śniegowych, w których dziś rywalizowaliśmy (temp. ok. 0 stopni, "wolny" śnieg) narty, które przygotował trener Koperniak niosły doskonale!

Zagrzewające do walki okrzyki kolegów z drużyny: Kamila Rosiek i Roberta Wątora też mobilizowały.

Wcześniej, o 10:06 startowali Kamil Rosiek i Robert Wątor. Bieg Kamila był dzisiaj doskonały, 15km skończył na 5 pozycji, ze stratą setnych sekundy.

Pierwszy start Roberta Wątora można potraktować jako przetarcie, bo nie brał on udziału w biegach biatlonowych.