Katarzyna Rogowiec zajęła 2 miejsce w rozgrywanych we wtorek 13.12. w Sjusjoen zawodach Biathlonowego Pucharu Świata i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

A oto co zawodniczka nadesłała skipol-owi:

Zamknęliśmy biegi biatlonowe na tym norweskim Pucharze (w Sjusjoen – red.).

III bieg - 5 x 2,5km skończyłam na II pozycji :)) Finka pudłowała 5 razy, biegła słabo. Wygrała Julija Batenkova (UKR), bo pudłowała tylko 5 razy! (w zestawieniu ze mną - 8 nietrafnych strzałów). Podium wystrzelała sobie jeszcze Japonka - Shoko Ota, a jej koleżanka z drużyny, Dekijima Momoko na ostatnim strzelaniu zaprzepaściła szanse na brązowy medal! (1 niecelny strzał to doliczana 1 minuta karna).

W klasyfikacji medalowej wysunęłam się na liderkę Biatlonowego Pucharu Świata! No to teraz dopiero zaczną się emocje w następnych biegach. To dopiero w styczniu, w USA.

A od jutra rozpoczynamy biegowy Puchar Świata - jutro startujemy na 15km stylem dowolnym. Trudna trasa - Total Climb (TC) -"całkowity wznios" – 182m.

Kamil Rosiek we wczorajszym biatlonie zakończył na 10 miejscu, ale czas biegu miał 3. Powiało obiecująco na jutro:) Trzymajcie kciuki!

Pozdrowienia,

Katarzyna Rogowiec