podmenu

Kalendarz

2020-07-11 - SworneRACE - SWORNEGACIE [szczegóły w linku]

nartorolki, nartorolki terenowe i bieg przełajowy

Wyniki: Nartorolki świat

nartorilk

Nartorolkowy PŚ w Markkleebergu - bieg pościgowy..

Ostatnim etapem Nartorolkowego Pucharu Świata rozgrywanego w niemieckim Markkleebergu były biegi pościgowe.
Komentarzy: 0

2012-07-08 20:15

Czytaj więcej

Nartorolkowy PŚ - Markkleeberg.

W piątek w Markkleebergu (Niemcy) rozpoczęły się drugie zawody tegorocznego Pucharu Świata w biegach na nartorolkach. Pierwszą konkurencją był bieg stylem dowolnym na dystansie 8km dla mężczyzn i 4km dla kobiet. Natomiast w sobotę rywalizowano w sprincie również techniką dowolną.
Komentarzy: 0

2012-07-07 19:59

Czytaj więcej

Nartorolkowy PŚ w Oroslavje - dzień II

W niedzielę 17 czerwca podczas drugiego dnia zawodów inaugurujących Nartorolkowy Puchar Świata, odbywających się w chorwckim Oroslavje, rywalizowano w sprincie techniką dowolną.
Komentarzy: 0

2012-06-18 07:44

Czytaj więcej

Zwycięstwo Uli Łętochy w nartorolkowym Pucharze Świata.

Urszula Łętocha wygrała rozgrywane w sobotę 16 czerwca w chorwackim Orosljavje inauguracyjne zawody Nartorolkowego Pucharu Świata. Wśród senorów triumfował Włoch Sergio Bolnaldi, a najlepszą seniorką została Szwedka Hanna Seppas.
Komentarzy: 0

2012-06-17 12:47

Czytaj więcej

Biegi pod górę w PŚ na nartorolkach dla Parediego i Seppas

W zawodach umocnili swoje pozycje dotychczasowi liderzy kwalifikacji. W biegu dobrze spisała się Urszula Łętocha zajmując 6. miejsce. Trzeciego dnia zawodów, w niedzielę 24 lipieca zawodnicy rywalizowali w biegu pod górę na dystansie 11,3 km techniką klasyczną. W rywalizacji seniorów Włoch Simone Paredi walczył do końca ze Szwedem Andersem Svanebo, by pokonać go na finiszu o 3,2 sekundy. Trzeci był rodak Svanebo - Bill Impola ze stratą 37,8 sekundy. Andrzej Honczar zajął 27. pozycję. W biegu seniorek Szwedka Seppas wygrała 26,7 sekund przed Rosjanką Zernovą Natalia i Ksenią Konohovą (1:00.7 straty) W juniorach 12. miejsce zajął Mariusz Dziadkowiec-Michoń tracąc 4 minuty 26.3 sekund do zwycięzcy Romaina Claudona. 13. miejsce zajął Tomasz Garbień, 18. Był Paweł Mołczan. Wśród juniorek dobre 6. miejsce zajęła Urszula Łętocha, tracąc do zwyciężczyni Barbro Kvaale 3 min.

Autor: mab
Źródło: fiscrosscountry.com/sportmilitarealpino.it

Komentarzy: 0

2011-07-26 19:15

Czytaj więcej

PŚ w Bad Peterstal - sprinty na nartorolkach

Drugiego dnia rywalizacji zwyciężyli Norweżka Solli i Włoch Pizzuito. Dobry bieg Turka Yuksela. W sobotę 23 lipca Norweżka Guro Stroem Solli zdominowała drugi dzień Pucharu Świata na nartorolkach w Bad Peterstal. Pokonała w finale dwie Rosjanki Anastasię Voroninę i Evgenię Baliuk. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Włoch Edoardo Folco Pizzuito. Drugie miejsce zajął Turek Fatih Yuksel. Trzeci był Mirko Ceolan z Włoch. Polskim juniorom nie udało się awansować do biegów finałowych. Polacy zajęli kolejno 17. Mariusz Dziadkowiec-Michoń, 20. Tomasz Garbień, 21. Paweł Mołczan. Wśród juniorek Urszula Łętocha odpadła w ćwierćfinale i zajęła ostatecznie 14. miejsce.

Autor: mab
Źródło: fiscrosscountry.com/skiforbundet.no

Komentarzy: 0

2011-07-26 19:12

Czytaj więcej

Liderzy klasyfikacji potwiedzili formę

Prowadzący w PŚ na nartorolkach nie dali szans rywalom w Bad Peterstal i potwierdzili swoją dominację. Włoch Simone Paredi zwyciężył w biegu pod górę na dystansie 6,8 km. W wyścigu kobiet również wygrała liderka Szwedka Hanna Seppas. Paredi pokonał podbieg w czasie 20:54.0 i przybiegł przed rodakiem Sergio Bonaldi. Rosjanin Ivan Marchenkov zajął trzecie miejsce. Wśród kobiet Hanna Seppas pokonała o niecałe 10 sekund Rosjankę Zernovą Natalię. Monika Gyorgy z Rumunii zajęła trzecie miejsce. W rywalizacji juniorów Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął 10. miejsce przed swoim klubowym kolegą Tomaszem Garbieniem. Paweł Molczan był 19. W biegu juniorek Urszula Łętocha uplasowała się na 9. pozycji.

Autor: mab
Źródło: fiscrosscountry.com

Komentarzy: 0

2011-07-23 22:50

Czytaj więcej

W widowiskowym sprincie w Prato triumfowali Norwegowie

W sobotę 2 lipca Włosi postawili w sprincie na dystans 210 metrów i byli bardzo gościnni dla swoich rywali. W swoich kategoriach zwyciężyli Andresen i Solli. Zawodnicy rywalizowali na nietypowym dla narciarskiego sprintu dystansie 210 metrów. Po biegach kwalifikacyjnych wyłaniano najlepszą czwórkę z każdej kategorii, która rywalizowała w biegu finałowym. Wśród seniorów zarówno w kwalifikacjach, jak i w finale zwyciężył Ragnar Bragvin Andresen przed Włochami Alessio Berlandem i Mirko Ceolanem. Podobna sytuacja miała miejsce wśród kobiet. Najlepsza była Norweżka Guro Strom Solli, wyprzedzając dwie Rosjanki Evgenię Baliuk i Anastasię Voroninę. W juniorkach Urszula Łętocha po kwalifikacjach była 11, ze stratą 5,35 sekundy do Lisy Bolzan i nie zakwalifikowała się do biegu finałowego. W finale Lisa Bolzan potwierdziła swoją świetną dyspozycję i ostatecznie wygrała całą rywalizację. W juniorach, kwalifikacje wygrał Norweg Sondre Turvoli Fossli. W biegu finałowym musiał jednak uznać wyższość Emanuela Becchis. Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął w biegu kwalifikacyjnym 14. miejsce, ze stratą 4.07 sekundy.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

Komentarzy: 0

2011-07-04 21:31

Czytaj więcej

Biegi pościgowe w PŚ zdominowali Rosjanie

W czwartek 30.06., drugi dzień rywalizacji zawodnicy stanęli na starcie biegu pościgowego. Organizatorzy dokonali zmiany dystansów. Nie są znane okoliczności zmiany długości trasy. Dystans kobiet skrócono z 16 do 12 kilometrów. Mężczyźni pobiegli na 16 kilometrów, wcześniej planowano 20. Zaistniała sytuacja wprowadziła duże zamieszanie i nieporozumienia. Ostatecznie skrócenie dystansów doprowadziło do tego, że czas biegu w prologu był w porównaniu do biegu pościgowego znacznie nieproporcjonalny. W rezultacie czas na dogonienie rywali stało się dużo trudniejsze. Na dwóch najwyższych stopniach podium stanęły Rosjanki. Wygrała Svetlana Hvostunkova, druga była Alisa Pershakova, trzecia Norweżka Kathrine Rolsted Harsem. Wśród juniorek zwyciężyła Maria Kozekaeva z Rosji ponownie swoja rodaczkę Evgenię Feshina. Urszula Łętocha niestety nie ukończyła biegu, a szkoda bo zajmowała bardzo dobrą pozycję do pościgu po prologu. Wśród mężczyzn triumfował Rosjanin Alexander Denisov, wyprzedzając Włochów: Glauco Pizzutto i Simone Paredi. W rywalizacji juniorów zwyciężył Norweg Sondre Turvoli Fossli. Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął 13 miejsce.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

Komentarzy: 0

2011-07-04 20:40

Czytaj więcej

W strugach deszczu pobiegli po punkty. Dobry występ Polaków

Kolejna odsłona PŚ na nartorolkach - prolog na dystansie 6,5 km dla Włochów i Rosjanek. Wśród juniorek Urszula Łętocha przybiegła czwarta, do podium zabrakło jej zaledwie 3,3 sekundy. Mariusz Dziadkowiec-Michoń był 7. 29.06 - Trzeci etap PŚ odbył się we Włoszech w San Giacomo. Specjaliści od biegania na nartorolkach musieli się nie tylko zmierzyć z dystansem i rywalami, ale również z pogodą. Podczas zawodów padał obfity deszcz. Bieg mężczyzn zdominowali Włosi. Simone Paredi świętował zwycięstwo nad kolegami z drużyny Andreą Gola i Sergio Bonaldi. Wśród juniorów zwyciężył Norweg Sondre Turvol Fossli. Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął dobre 7 miejsce i zdobył 36 punktów. Wśród pań prym wiodły Rosjanki. Pierwsze miejsce zajęła Rosjanka Svetlana Hvostunkova wyprzedzając drugą na mecie Szwedkę Hanna Seppas zaledwie o 0,4 sekundy. Trzecia była jej rodaczka Nina Lintzen (SWE). Maria Kozekaeva z Rosji była najszybsza wśród juniorek. Znakomicie pobiegła klasykiem Urszula Łętocha zajmując 4 miejsce tracąc do podium 3,3 sekundy. Polka tym samym zainkasowała 50 punktów w klasyfikacji generalnej. Po trzech startach w swoją pozycję na pozycji liderki w umocniła Szwedka Hanna Seppas (198 punktów). Druga w generalce Rosjanka Elena Ektovama ma 50 punktów straty. Szedka Lintze awansowała na trzecie miejsce. Wśród mężczyzn Włosi zamienili się na fotelu lidera. Simone Paredi ma 210 punktów i tym samym wyprzedził dotychczasowego lidera Sergio Bonaldi, który zgromadził 176 punktów. Andrea Gola również z Włoch zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 127 punktów.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

 

Komentarzy: 0

2011-06-30 22:34

Czytaj więcej

Maurice Manificat triumfuje w biegu pod górę, Polak daleko

Francuski biegacz narciarski Maurice Manificat zdominował rywalizacje drugiego dnia PŚ na nartorolkach. W biegu na 15 km pod górę w Bessans nie dał szans swoim rywalom. Start do 15 km wyścigu rozpoczął w mieście Bonneval. Zawodnicy wspinali się na słynną przełęcz Col de l'Iseran. Manificat wygrał wyścig z czasem 52:50 min. i pokonał dwóch Włochów, Sergio Bonaldi i Simone Paredi. Francuz pokonał rywali z przewagą 1:12 min. Jedyny Polak w seniorach Andrzej Honczar zajął odległe 30 miejsce ze stratą 17 minut do zwycięzcy. Zawodnicy mogli dokonać zmiany rolek. Bieg kobiet na 10 km wygrała Szwedka Hanna Seppas. Zawodniczka osiągnęła czas 39:50 min., pozostawiając tyłu Anouk Faivre Picon z Francji, ze stratą aż 2:35 min. Nina Lintzen Szwecji zajęła trzecie miejsce. Wśród juniorów Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął 13 miejsce a Urszula Łętocha ukończyła bieg na 12, przedostatniej pozycji. Po dwóch imprezach FIS Rollerski World Cup 2011 w klasyfikacji generalnej prowadzi Sergio Bonaldi z 116 punktami. Obrońca Pucharu Świata Simone Paredi awansował na drugie miejsce i ma 110 punktów. Zwycięzca z soboty Igor Glushkov spadł na trzecie miejsce. Wśród kobiet nadal w generalce prowadzi Rosjanka Elena Ektova, zebrała ona 122 punktów. Druga jest Francuska Anouk Faivre Picon. Trzecia Szwedkan Hanna Seppas jest trzecim z 118 punktami.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

Komentarzy: 0

2011-06-27 17:02

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p