podmenu

Kalendarz

2019-04-27 - XI Mistrzostwa Ustronia w Sprintach na Nartorolkach - USTROŃ [szczegóły wkrótce]

2019-04-28 - Beskidzki Triatlon Górski (edycja Ustroń) - USTROŃ [szczegóły wkrótce]

2019-06-01 - SKIKOME NA KASZEBE 2019 [szczegóły w linku]

Skikome na Kaszebe 2019. Towarzyski rajd na nartorolkach terenowych. Planowana Trasa około 50-60 km, nawierzchnie asfaltowe gruntowe. Podobno jedyna taka impreza na świecie, która ma swoje, warzone tylko na ten czas piwo: o nazwie Skikane Pełne! Impreza ma charakter sportowy i integracyjny a także kulturowy. Organizatorzy: Pomorskie Towarzystwo Rollskiturowe, Klub Katownia i przyjaciele.

2019-06-29 - Ultramaraton nartorolkowy 200km - WEJHEROWO [szczegóły w linku]

Najdłuższy bieg nartorolkowy w Europie!

2019-07-13 - Swornerace60 [Szczegóły wkrótce]

2019-08-24 - Alliansloppet (Euroloppet) - TROLLHATTAN (SWE) [szczegóły w linku]

Bieg cyklu EUROLOPPET

Wyniki: Nartorolki świat

Ostatni weekend nartorolkowego Pucharu Świata,Łętocha na 10 pozycji.

Ostatnią odsłoną Pucharu Świata 2012 na nartorolkach są zawody we włoskim Toblach.
W rozegranym dzisiaj biegu stylem klasycznym na dystansie 6 kilometrów wystartowała trójka zawodników KS Śnieżka Karpacz Urszula Łętocha (foto), Mariusz Dziadkowiec Michoń i Tomasz Garbień.
Łętocha, która zajmowała już w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata drugą pozycję dzisiejszy bieg zakończyła na 10 miejscu.

W biegu juniorów 13 lokatę zajął Mariusz Dziadkowiec Michoń, a miejsce 16 Tomasz Garbień.
Komentarzy: 0

2012-09-14 17:48

Czytaj więcej

Urszula Łętocha deklasuje rywalki w Pucharze Świata na nartorolkach.Garbień szósty.

Ostatnią konkurencją rozgrywanego w niemieckim Bad Peterstal Pucharu Świata w biegach na nartorolkach był bieg masowy stylem dowolnym na dystansie 11,3 kilometra.

Podobnie jak w rozgrywanym w piątek biegu stylem klasycznym zawodniczka KS Śnieżka Karpacz nie dała szans konkurentkom i pewnie zwyciężyła w czasie 44:44,6 minuty.
Druga lokata dla Rosjanki Eleny Lukianovej (strata 3,9 sekundy), trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka sbornej Ulyana Gavrilova, która straciła do Uli ponad minutę.
Komentarzy: 0

2012-07-22 10:03

Czytaj więcej

Maiken Caspersen Falla i Christopf Eigenmann wygrali sprinty w Blink skifestival.

W rozegranych w dniu wczorajszym (21.07) sprintach na nartorolkach w ramach Blink skifestival (NOR) tryumfowali Norweżka Maiken Caspersen FALLA i Szwajcar Christoph EIGENMANN (foto).

Na starcie sprintu stanęła cała plejada biegaczy narciarskich z Norwegii,Francji,Szwajcarii i USA.
W kategorii pań w finale jako druga linię mety minęła Heidi Weng z Norwegii, trzecia lokata dla Szwajcarki Laurie Van der Graaf.
Piąte miejsce w finale zajęła kolejna Norweżka Astrid Jacobsen, szósta lokata to amerykańska specjalistka sprintu Kikkan Randall.
Therese Johaug zakończyła swój występ w półfinale.

Komentarzy: 0

2012-07-22 09:28

Czytaj więcej

Emilia Romanowicz wygrywa w Londynie.

Zawodniczka UKS Puszcza Supraśl Emilia Romanowicz zwyciężyła w rozegranym tydzień temu w Londynie (14.07) biegu godzinnym na nartorolkach.

Zawody rozgrywano na torze, zawodnicy mieli godzinę na pokonanie jak największej liczby okrążeń.
Do łącznego wyniku doliczano jeszcze czas ostatniego  okrążenia, który zawodnicy rozpoczęli po upływie regulaminowej godziny.

Emilia w czasie godziny i czterech minut pokonała 20 okrążeń, tyle samo co zwycięzca w kategorii mężczyzn.
Zawody są regularnie organizowane przez London Region Nordic Ski Club.

Co robi wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w biegach narciarskich w Londynie?
Komentarzy: 0

2012-07-21 08:26

Czytaj więcej

Kolejne zwycięstwo Uli Łętochy w nartorolkowym Pucharze Świata.

Urszula Łętocha (FOTO:xc-ski.de)  wygrała nartorolkowy bieg pod górę rozgrywany w Bad Peterstal (GER) w ramach Pucharu Świata w biegach na nartorolkach.
Wśród seniorów wygrywali Włoch Sergio Bonaldi i Szwedka Sandra Hansson.

Komentarzy: 0

2012-07-20 19:00

Czytaj więcej
nartorilk

Nartorolkowy PŚ w Markkleebergu - bieg pościgowy..

Ostatnim etapem Nartorolkowego Pucharu Świata rozgrywanego w niemieckim Markkleebergu były biegi pościgowe.
Komentarzy: 0

2012-07-08 20:15

Czytaj więcej

Nartorolkowy PŚ - Markkleeberg.

W piątek w Markkleebergu (Niemcy) rozpoczęły się drugie zawody tegorocznego Pucharu Świata w biegach na nartorolkach. Pierwszą konkurencją był bieg stylem dowolnym na dystansie 8km dla mężczyzn i 4km dla kobiet. Natomiast w sobotę rywalizowano w sprincie również techniką dowolną.
Komentarzy: 0

2012-07-07 19:59

Czytaj więcej

Nartorolkowy PŚ w Oroslavje - dzień II

W niedzielę 17 czerwca podczas drugiego dnia zawodów inaugurujących Nartorolkowy Puchar Świata, odbywających się w chorwckim Oroslavje, rywalizowano w sprincie techniką dowolną.
Komentarzy: 0

2012-06-18 07:44

Czytaj więcej

Zwycięstwo Uli Łętochy w nartorolkowym Pucharze Świata.

Urszula Łętocha wygrała rozgrywane w sobotę 16 czerwca w chorwackim Orosljavje inauguracyjne zawody Nartorolkowego Pucharu Świata. Wśród senorów triumfował Włoch Sergio Bolnaldi, a najlepszą seniorką została Szwedka Hanna Seppas.
Komentarzy: 0

2012-06-17 12:47

Czytaj więcej

Biegi pod górę w PŚ na nartorolkach dla Parediego i Seppas

W zawodach umocnili swoje pozycje dotychczasowi liderzy kwalifikacji. W biegu dobrze spisała się Urszula Łętocha zajmując 6. miejsce. Trzeciego dnia zawodów, w niedzielę 24 lipieca zawodnicy rywalizowali w biegu pod górę na dystansie 11,3 km techniką klasyczną. W rywalizacji seniorów Włoch Simone Paredi walczył do końca ze Szwedem Andersem Svanebo, by pokonać go na finiszu o 3,2 sekundy. Trzeci był rodak Svanebo - Bill Impola ze stratą 37,8 sekundy. Andrzej Honczar zajął 27. pozycję. W biegu seniorek Szwedka Seppas wygrała 26,7 sekund przed Rosjanką Zernovą Natalia i Ksenią Konohovą (1:00.7 straty) W juniorach 12. miejsce zajął Mariusz Dziadkowiec-Michoń tracąc 4 minuty 26.3 sekund do zwycięzcy Romaina Claudona. 13. miejsce zajął Tomasz Garbień, 18. Był Paweł Mołczan. Wśród juniorek dobre 6. miejsce zajęła Urszula Łętocha, tracąc do zwyciężczyni Barbro Kvaale 3 min.

Autor: mab
Źródło: fiscrosscountry.com/sportmilitarealpino.it

Komentarzy: 0

2011-07-26 19:15

Czytaj więcej

PŚ w Bad Peterstal - sprinty na nartorolkach

Drugiego dnia rywalizacji zwyciężyli Norweżka Solli i Włoch Pizzuito. Dobry bieg Turka Yuksela. W sobotę 23 lipca Norweżka Guro Stroem Solli zdominowała drugi dzień Pucharu Świata na nartorolkach w Bad Peterstal. Pokonała w finale dwie Rosjanki Anastasię Voroninę i Evgenię Baliuk. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Włoch Edoardo Folco Pizzuito. Drugie miejsce zajął Turek Fatih Yuksel. Trzeci był Mirko Ceolan z Włoch. Polskim juniorom nie udało się awansować do biegów finałowych. Polacy zajęli kolejno 17. Mariusz Dziadkowiec-Michoń, 20. Tomasz Garbień, 21. Paweł Mołczan. Wśród juniorek Urszula Łętocha odpadła w ćwierćfinale i zajęła ostatecznie 14. miejsce.

Autor: mab
Źródło: fiscrosscountry.com/skiforbundet.no

Komentarzy: 0

2011-07-26 19:12

Czytaj więcej

Liderzy klasyfikacji potwiedzili formę

Prowadzący w PŚ na nartorolkach nie dali szans rywalom w Bad Peterstal i potwierdzili swoją dominację. Włoch Simone Paredi zwyciężył w biegu pod górę na dystansie 6,8 km. W wyścigu kobiet również wygrała liderka Szwedka Hanna Seppas. Paredi pokonał podbieg w czasie 20:54.0 i przybiegł przed rodakiem Sergio Bonaldi. Rosjanin Ivan Marchenkov zajął trzecie miejsce. Wśród kobiet Hanna Seppas pokonała o niecałe 10 sekund Rosjankę Zernovą Natalię. Monika Gyorgy z Rumunii zajęła trzecie miejsce. W rywalizacji juniorów Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął 10. miejsce przed swoim klubowym kolegą Tomaszem Garbieniem. Paweł Molczan był 19. W biegu juniorek Urszula Łętocha uplasowała się na 9. pozycji.

Autor: mab
Źródło: fiscrosscountry.com

Komentarzy: 0

2011-07-23 22:50

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p