podmenu

Wyniki: Nartorolki świat

Liderzy klasyfikacji potwiedzili formę

Prowadzący w PŚ na nartorolkach nie dali szans rywalom w Bad Peterstal i potwierdzili swoją dominację. Włoch Simone Paredi zwyciężył w biegu pod górę na dystansie 6,8 km. W wyścigu kobiet również wygrała liderka Szwedka Hanna Seppas. Paredi pokonał podbieg w czasie 20:54.0 i przybiegł przed rodakiem Sergio Bonaldi. Rosjanin Ivan Marchenkov zajął trzecie miejsce. Wśród kobiet Hanna Seppas pokonała o niecałe 10 sekund Rosjankę Zernovą Natalię. Monika Gyorgy z Rumunii zajęła trzecie miejsce. W rywalizacji juniorów Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął 10. miejsce przed swoim klubowym kolegą Tomaszem Garbieniem. Paweł Molczan był 19. W biegu juniorek Urszula Łętocha uplasowała się na 9. pozycji.

Autor: mab
Źródło: fiscrosscountry.com

Komentarzy: 0

2011-07-23 22:50

Czytaj więcej

W widowiskowym sprincie w Prato triumfowali Norwegowie

W sobotę 2 lipca Włosi postawili w sprincie na dystans 210 metrów i byli bardzo gościnni dla swoich rywali. W swoich kategoriach zwyciężyli Andresen i Solli. Zawodnicy rywalizowali na nietypowym dla narciarskiego sprintu dystansie 210 metrów. Po biegach kwalifikacyjnych wyłaniano najlepszą czwórkę z każdej kategorii, która rywalizowała w biegu finałowym. Wśród seniorów zarówno w kwalifikacjach, jak i w finale zwyciężył Ragnar Bragvin Andresen przed Włochami Alessio Berlandem i Mirko Ceolanem. Podobna sytuacja miała miejsce wśród kobiet. Najlepsza była Norweżka Guro Strom Solli, wyprzedzając dwie Rosjanki Evgenię Baliuk i Anastasię Voroninę. W juniorkach Urszula Łętocha po kwalifikacjach była 11, ze stratą 5,35 sekundy do Lisy Bolzan i nie zakwalifikowała się do biegu finałowego. W finale Lisa Bolzan potwierdziła swoją świetną dyspozycję i ostatecznie wygrała całą rywalizację. W juniorach, kwalifikacje wygrał Norweg Sondre Turvoli Fossli. W biegu finałowym musiał jednak uznać wyższość Emanuela Becchis. Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął w biegu kwalifikacyjnym 14. miejsce, ze stratą 4.07 sekundy.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

Komentarzy: 0

2011-07-04 21:31

Czytaj więcej

Biegi pościgowe w PŚ zdominowali Rosjanie

W czwartek 30.06., drugi dzień rywalizacji zawodnicy stanęli na starcie biegu pościgowego. Organizatorzy dokonali zmiany dystansów. Nie są znane okoliczności zmiany długości trasy. Dystans kobiet skrócono z 16 do 12 kilometrów. Mężczyźni pobiegli na 16 kilometrów, wcześniej planowano 20. Zaistniała sytuacja wprowadziła duże zamieszanie i nieporozumienia. Ostatecznie skrócenie dystansów doprowadziło do tego, że czas biegu w prologu był w porównaniu do biegu pościgowego znacznie nieproporcjonalny. W rezultacie czas na dogonienie rywali stało się dużo trudniejsze. Na dwóch najwyższych stopniach podium stanęły Rosjanki. Wygrała Svetlana Hvostunkova, druga była Alisa Pershakova, trzecia Norweżka Kathrine Rolsted Harsem. Wśród juniorek zwyciężyła Maria Kozekaeva z Rosji ponownie swoja rodaczkę Evgenię Feshina. Urszula Łętocha niestety nie ukończyła biegu, a szkoda bo zajmowała bardzo dobrą pozycję do pościgu po prologu. Wśród mężczyzn triumfował Rosjanin Alexander Denisov, wyprzedzając Włochów: Glauco Pizzutto i Simone Paredi. W rywalizacji juniorów zwyciężył Norweg Sondre Turvoli Fossli. Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął 13 miejsce.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

Komentarzy: 0

2011-07-04 20:40

Czytaj więcej

W strugach deszczu pobiegli po punkty. Dobry występ Polaków

Kolejna odsłona PŚ na nartorolkach - prolog na dystansie 6,5 km dla Włochów i Rosjanek. Wśród juniorek Urszula Łętocha przybiegła czwarta, do podium zabrakło jej zaledwie 3,3 sekundy. Mariusz Dziadkowiec-Michoń był 7. 29.06 - Trzeci etap PŚ odbył się we Włoszech w San Giacomo. Specjaliści od biegania na nartorolkach musieli się nie tylko zmierzyć z dystansem i rywalami, ale również z pogodą. Podczas zawodów padał obfity deszcz. Bieg mężczyzn zdominowali Włosi. Simone Paredi świętował zwycięstwo nad kolegami z drużyny Andreą Gola i Sergio Bonaldi. Wśród juniorów zwyciężył Norweg Sondre Turvol Fossli. Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął dobre 7 miejsce i zdobył 36 punktów. Wśród pań prym wiodły Rosjanki. Pierwsze miejsce zajęła Rosjanka Svetlana Hvostunkova wyprzedzając drugą na mecie Szwedkę Hanna Seppas zaledwie o 0,4 sekundy. Trzecia była jej rodaczka Nina Lintzen (SWE). Maria Kozekaeva z Rosji była najszybsza wśród juniorek. Znakomicie pobiegła klasykiem Urszula Łętocha zajmując 4 miejsce tracąc do podium 3,3 sekundy. Polka tym samym zainkasowała 50 punktów w klasyfikacji generalnej. Po trzech startach w swoją pozycję na pozycji liderki w umocniła Szwedka Hanna Seppas (198 punktów). Druga w generalce Rosjanka Elena Ektovama ma 50 punktów straty. Szedka Lintze awansowała na trzecie miejsce. Wśród mężczyzn Włosi zamienili się na fotelu lidera. Simone Paredi ma 210 punktów i tym samym wyprzedził dotychczasowego lidera Sergio Bonaldi, który zgromadził 176 punktów. Andrea Gola również z Włoch zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 127 punktów.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

 

Komentarzy: 0

2011-06-30 22:34

Czytaj więcej

Maurice Manificat triumfuje w biegu pod górę, Polak daleko

Francuski biegacz narciarski Maurice Manificat zdominował rywalizacje drugiego dnia PŚ na nartorolkach. W biegu na 15 km pod górę w Bessans nie dał szans swoim rywalom. Start do 15 km wyścigu rozpoczął w mieście Bonneval. Zawodnicy wspinali się na słynną przełęcz Col de l'Iseran. Manificat wygrał wyścig z czasem 52:50 min. i pokonał dwóch Włochów, Sergio Bonaldi i Simone Paredi. Francuz pokonał rywali z przewagą 1:12 min. Jedyny Polak w seniorach Andrzej Honczar zajął odległe 30 miejsce ze stratą 17 minut do zwycięzcy. Zawodnicy mogli dokonać zmiany rolek. Bieg kobiet na 10 km wygrała Szwedka Hanna Seppas. Zawodniczka osiągnęła czas 39:50 min., pozostawiając tyłu Anouk Faivre Picon z Francji, ze stratą aż 2:35 min. Nina Lintzen Szwecji zajęła trzecie miejsce. Wśród juniorów Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął 13 miejsce a Urszula Łętocha ukończyła bieg na 12, przedostatniej pozycji. Po dwóch imprezach FIS Rollerski World Cup 2011 w klasyfikacji generalnej prowadzi Sergio Bonaldi z 116 punktami. Obrońca Pucharu Świata Simone Paredi awansował na drugie miejsce i ma 110 punktów. Zwycięzca z soboty Igor Glushkov spadł na trzecie miejsce. Wśród kobiet nadal w generalce prowadzi Rosjanka Elena Ektova, zebrała ona 122 punktów. Druga jest Francuska Anouk Faivre Picon. Trzecia Szwedkan Hanna Seppas jest trzecim z 118 punktami.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

Komentarzy: 0

2011-06-27 17:02

Czytaj więcej

Rosjanie najszybsi w otwarciu rywalizacji w PŚ na nartorolkach

Wystartował Puchar Świata na nartorolkach. Inauguracja tegorocznego ścigania odbyła się w Bessans we Francji. Pierwszego dnia rywalizacji zwycięstwo odnieśli Elena Ektova i Igor Glushkov. Przy słonecznej i upalnej pogodzie zawodnicy rywalizowali na 15 km techniką dowolną. Wśród mężczyzn pierwszy na metę przybył Rosjanin Igor Glushkov, pokonując swojego rodaka Alxandra Denisowa i Włocha Glauco Pizzutto. Obrońca Pucharu Świata z poprzedniego sezonu Simone Paredi zajął czwarte miejsce. Wsród kobiet zwyciężyła Elena Ektova pokonując Guro Stroem Solli z Norwegii przez +0.3 sek. Trzecie miejsce podium przypadło Rosjance Evgenii Kurochkinowej. Zwycięzcy zawodów zainkasowali 100 punktów do klasyfikacji generalnej. Za drugie i trzecie miejsce dostaną kolejno 80 i 60 punktów. W rywalizacji juniorów i juniorek nasz kraj reprezentowali Mariusz Dziadkowiec-Michoń i Urszula Łętocha zajęli miejsca w środku stawki, kolejno 15 i 11 miejsce. Drugiego dnia zawodnicy będą rywalizować w biegu pod górę.

Autor: mab
Źródło: xc-ski.de

Komentarzy: 0

2011-06-27 16:43

Czytaj więcej
bjoergen

BJOERGEN I BRANDSDAL WYGRALI ROLLERSKI SHOW W OSLO.

Największe gwiazdy norweskich biegów narciarskich zgromadziły w miniony czwartek ponad 10 tysięcy widzów na Oslo Rollski Show. Zyski z imprezy zostaną przekazane na walkę z rakiem.Po raz pierwszy tego typu impreza została rozegrana w centrum Oslo. Zawodnicy rywalizowali na 1100 metrowej pętli wzdłuż morza w pobliżu słynnej Brygge Aker, gdzie mieszkańcy Oslo wypoczywają po pracy.Norweski Związek Narciarski angażuje się w inicjatywy dotyczące walki z rakiem, chorobą na którą 2 lata temu zapadł Vidar Loefshus główny trener reprezentacji.Ponad 10 tysięcy widzów wzdłuż trasy zgromadziło by podziwiać rywalizację sprinterską oraz dopingować swoich ulubieńców.Wśród kobiet triumfowała Marit Bjoergen przed Ingvild Flugstad Oestberg i Vibeke Skofterud. "Show na Brygge Aker było wspaniałą zabawą. Jednak zebraliśmy się tutaj z ważniejszego powodu." - powiedziała Bjoergen.Wśród mężczyzn emocjonująca walka trwała do samego końca. Ostatecznie Erik Brandsdal linię mety przekroczył przed Ola Vigen Hattestadem i Petterem Northugiem. Nartorolki nie były dziś najważniejsze. Jesteśmy tu by wesprzeć walkę z rakiem." - powiedział Northug.Na koniec wszyscy zawodnicy zanurzyli się w wodzie pobliskiego fiordu, a za każdego uczestnika który wskoczył do wody sponsor płacił dodatkowe 1000 koron.FOTO:blinkfestivalen.noPoniżej relacja wideo z rywalizacji mężczyzn

Autor: huk
Źródło: fiscrosscountry.com

Komentarzy: 0

2011-06-24 18:25

Czytaj więcej

NORTHUG VS HELLNER - RUNDA PIERWSZA DLA NORWEGA.

Nietypowy pojedynek urozmaicił rozegrany w miniony czwartek (9 czerwca) mityng Diamentowej Ligi w Oslo. Petter Northug pokonał Marcusa Hellnera na dystansie 1 mili w biegu na nartorolkach.Zanim na stadionie Bislett w Oslo do rywalizacji przystąpili najlepsi lekkoatleci świata na czele z Useinem Boltem rozegrano nietypowy pojedynek. Norweg Petter Northug zmierzył się ze Szwedem Marcusem Hellnerem na dystansie 1 mili. Zawodnicy rywalizowali na nartorolkach na tartanowej nawierzchni."Nie możemy mierzyć się z Useinem Boltem, on jest doskonale znany na całym świecie. W porównaniu z nim jesteśmy w 6 lidze." - powiedział Norweg kilka chwil po zobaczeniu najszybszego człowieka na świecie.Specjalnie na ten pojedynek Northug został przetransportowany do Oslo helikopterem z lodowca Sognefjellet gdzie trenuje z ekipą Norwegii."To było jak jazda na nartach na maśle. To o wiele trudniejsze niż bieganie po asfalcie" - skomentował Northug nietypową nawierzchnię na jakiej przyszło mu rywalizować.Hellner miał lepszy start, ale Norweg zaczekał na właściwy moment i w końcówce zaatakował w końcówce pokonując Szweda na mecie. Zwycięski czas to: 4min i 17 setnych sekundy. "Miałem nadzieję pobiec szybciej" - stwierdził Northug. Rewanż planowany jest na 29 lipca podczas mityngu w Sztokholmie.FOTO:VG/ski-nordique.netZobacz nietypową rywalizację biegaczy i fenomenalny finisz Petera Northuga (video) źródło youtube.pl

Autor: huk
Źródło: fiscrosscountry.com

Komentarzy: 0

2011-06-10 21:40

Czytaj więcej

MARIT BJOERGEN I OYSTEIN PETTERSEN TRYUMFOWALI W NORWEGII.

Zawody Pucharu Świata na nartorolkach:TOPPIDRETTSVEKA 2010 Aure og Kristiansund, z udziałem czołowych norweskich i szwedzkich biegaczy narciarskich.W rozegranych wczoraj biegach na dochodzenie na nartorolkach tryumfowali reprezentanci Norwegii Marit Bjoergen i Oystein Pettersen.Dodajmy, że zainkasowali przy tym po 50.000 koron norweskich, czyli ok. 25 tys. złotych.(Na takie premie w zaczynającym się za 2 tygodnie Pucharze Polski nie ma co liczyć, ale z roku na rok jest lepiej!)Zarówno panie jak też panowie mieli do pokonania dystans 18 kilometrów techniką dowolną na dochodzenie.Bieg panów rozstrzygnął się po pasjonującym finiszu, tryumfował wspomniany już Pettersen, wyprzedzając o 1 dziesiątą sekundy reprezentanta Szwecji Marcusa Hellnera, trzecie miejsce z kolejną dziesiątą sekundy straty wywalczył kolejny Norweg Eldar Roenning.Drugie miejsce w biegu pań zajęła ze stratą 1,8 sekundy Szwedka Charlotte Kalla.Trzecie miejsce z ponad minutową stratą zajęła kolejna Szwedka Ida Ingemarsdotter.W rozegranych tego samego dnia sprintach stylem dowolnym na 200 metrów wśród kobiet zwyciężyła Hanna Falk ze Szwecji, a wśród panów tryumfował Norweg Ragnar Bragvin Andresen.Wybrane zdjęcia z zawodów prezentujemy w galerii, dzięki uprzejmości Piotra Sławianowskiego.Pełne wyniki na stronie http://www.toppidrettsveka.no/resultaterna zdjęciu Oystein Pettersen.

Autor: kace
Źródło: Piotr S

Komentarzy: 0

2010-08-15 13:21

Czytaj więcej

MARIUSZ MICHAŁEK 5 W GRAND PRIX SPORTFUL.

5.10.2009,Włochy,31 Grand Prix Sportful w biegach na nartorolkach.Bardzo dobre piąte miejsce zajął Mariusz Michałek w rozegranym dzisiaj biegu na nartorolkach.Zwyciężył Włoch Roland Clara, przed swoimi rodakami Giorgio di Centa, Pietro Piller Cottrer,Valerio Checchi.Bieg rozstrzygnął się na finiszu, niestety dla Mariusza Włosi okazali się lepsi.Jednak strata do zwycięzcy 14,5 sekundy musi budzić respekt.Czołowa czwórka to etatowi reprezentanci Italii w zimowym Pucharze Świata.W biegu juniorek startowała Karolina Mrowca, która zajęła 11 miejsce.Mariusz Dziadkowiec-Michoń w biegu juniorów uplasował się na 7 pozycji.W kategorii seniorek zwyciężyła Włoszka Arianna Follis, przed Walentiną Szewczenko z Ukrainy i Finką Aino kaią Saarinen.

Autor: kace
Źródło: w

Komentarzy: 0

2009-10-06 16:56

Czytaj więcej

XXII Puchar Prezydenta SKP na nartorolkach

11.10.2008,Szczyrbskie Pleso, XXII Puchar Prezydenta SKP Szczyrbskie Pleso w biegach na nartorolkach.Na 10km trasie z Tatranskej Strby do Szczyrbskiego Plesa (meta pod holetem FIS) najszybsi byli Martin Bajcicak i Alena Prochazkova.Oboje pobili przy tym rekordy trasy.W zawodach startowali nasi reprezentanci z kadr seniorskich i młodzieżowych.W kategorii seniorów trzecie miejsce zajął Mariusz Michałek, a na czwartym miejscu bieg ukończył Wojtek Biskup.W kategorii seniorek miejsca na podium zajęły: drugie Paulina Maciuszek, trzecie Marcela Marcisz.W kategorii juniorów także mieliśmy dwójkę na podium , zwyciężył Sebastian Gazurek , a na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Sikora

Autor: jorg
Źródło: w

Komentarzy: 0

2008-10-15 19:59

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p