reizer

Po raz 38 we włoskiej Pedavenie rozegrano Gran Prix Sportful w biagach na nartorolkach. W zawodach z udziałem zawodników z kilkunastu państw Europy startowali także zawodnicy MKS Karkonosze Jelenia Góra. Bieg chłopców w najmłodszej kategorii wiekowej wygrał zawodnik jeleniogórskiego klubu Jan Reizer ( na zdjęciu z zawodów w Sobieszowie).

 

Główne biegi Gran Prix Sportful wygrali reprezentanci Włoch w biegach narciarskich Ilaria Debertolis i Francesco De Fabiani. W kategorii seniorek drugą lokatę wywlaczyła Virginia De Martin, trzecie miejsce dla Giulii Sturz (obie Włochy). W biegu mężczyzn miejsca dla podium zajęli także reprezentanci gospodarzy Federico Peeelgrino i Giandomenico Salvadori. Tuż za podium uplasował się Białorusin Jura Astapenko.

 

Bardzo dobrze na tle zawodowców wypadli zawodnicy sklasyfikowani w kategorii amatorzy. Zwycięzca w tej kategorii Eugenij Dementjew z Rosji osiągnął drugi czas dnia biegu, przegrywając tylko 6 sekund z De Fabianim.

 

Również nie starzejący się 44 letni słynny biegacz narciarski Giorgio Di Centa nie czuje się weteranem (wygrał tą kategorię). Giorgio nie zamierza ustępować swoim następcom, mimo czterech dziesiątek na karku jego strata do zwycięzcy wyniosła tylko jedną minutę, co dało mu siódmy czas dnia. Di Centa jest jak wino (włoskie) im starszy tym lepszy. Drugie miejsce w kategorii weteranów zajął Sergiej Dolidowicz z Białorusi.

 

W przepięknie nazwanej przez organizatorów kategorii Dam wygrała Finka Aino Kaisa Saarinen przed Ukrainką Valentiną Szewczenką. Obu pań chyba nie trzeba przedstawiać, znamy je doskonale ze startów w Pucharze Świata.

 

W kategorii OPEN mężczyzn, drugą lokatę za De Fabianim zajął wspomniany wyżej Dementjew, trzecią Pellegrino. Niepodzianką jest czwarta lokata reprezentanta Andorry Ireneu Esteve, który wygrał jednocześnie bieg juniorów.

 

Informacją jednak najważniejszą dla nas jest zwycięstwo w kategorii chłopców urodzonych w roku 2004 i młodszych Jana Reizera z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Janek o prawie 40 sekund pokonał drugiego na mecie Cristiana Mosconi. Gratulujemy!

W kategorii dziewcząt ('00'99) dziewiąte miejsce zajęła Magdalena Janiak.

 

Wyniki pozostałych naszych zawodników znajdziecie TUTAJ.

 

kace