efisian skiroll classic

Finałowy bieg Silvini Skiroll Classic - podróż do nieba, jak nazwali ten etap organizatorzy - czyli wspinaczka na wzgórze Jested nieopodal Liberca, z racji połączenia z Mistrzostwami Czech, był dla amatorów świetną okazją do konfrontacji z najlepszymi profesjonalnymi zawodnikami z Czech.

 

W kategorii mężczyzn zwycięzcą biegu - Mistrzem Republiki Czeskiej na rok 2016 - został Jan Srail, o sekundę wyprzedzając legendę narciarskich maratonów Stanislava Rezaca. Trzecie miejsce przypadło Adamowi Fellnerowi.

 

Dopiero 9. z dwuminutową stratą był Lukas Bauer, jedną pozycję niżej uplasował się Dusan Kozisek, a Martin Jaks był 16.

 

W takim towarzystwie na 26. miejscu uplasował się najlepszy z Polaków Grzegorz Legierski z teamu nabiegówkach.pl. 41. miejsce zajął Władysław Olszowski, 51. Robert Dudziński, 57. Michał Rolski i 73. Robert Taperek, wszyscy z teamu nabiegówkach.pl

 

W osobnej kategorii sklasyfikowano weteranów. Tu panowie Jacek Mederski i Marek Tokarczyk musieli uznać wyższość tylko Jana Svobody, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

 

Wśród kobiet triumfowała Katerina Smutna przed Sandrą Schutzovą i Kateriną Berouskovą. Najlepsza z Polek okazała się, sklasyfikowana na 11. pozycji Katarzyna Witek. 13. była Jadwiga Grynkiewicz, 14. Alicja Rolska i 15. Aleksandra Kujawska, wszystkie z teamu nabiegówkach.pl

 

WYNIKI

 

foto:facebook.com/CzechXCskiteam

 

huk