silvini

Przedostatni etap Silvini Skiroll Classic, 30 kilometrów wokół jeziora Kristyna niedaleko Hradku nad Nisou, wygrali Stanislav Rezac i Katerina Smutna. Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Katarzyna Witek z teamu nabiegówkach.pl

 

Rezac, który z trasą zmagał się godzinę 13 minut i 44 sekundy, o 20 sekund wyprzedził Jiriego Rocarka. Trzeci Jan Svoboda stracił do zwycięzcy kolejnych 16 sekund, był on rówież najlepszy w kategorii weteranów.

 

Jeżeli chodzi o Polaków to najwyżej, na 12. miejscu (OPEN) uplasował się Grzegorz Legierski z teamu nabiegówkach.pl. Na 19. miejscu linię mety przekroczył jego teamowy kolega Marek Tokarczyk, który tym samym (po zaciętej walce, o sekundę wyprzedzając rywala do podium) wywalczył trzecie miejsce w kategorii weteranów.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Wśród kobiet Katarzyna Witek, o której wspominaliśmy na wstępie, musiała uznać wyższość tylko Kateriny Smutnej i Adeli Boudikovej.

 

Na piątym miejscu uplasowała się Jadwiga Grynkiewicz, szósta była Alicja Rolska, a siódma Joanna Kujawska - wszystkie team nabiegówkach.pl

WYNIKI KOBIET

 

Jutro finałowy etap Silvini Skiroll Classic - bieg pod górę na Jested nieopodal Liberca. Zawody te będą również Mistrzostwami Czech można więc spodziewać się jeszcze mocniejszej obsady.

 

huk